STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Jaguar F-type
Napisany przez , 2014-08-01

Jaguar F-type - Coupe roku

UDOSTĘPNIJ

Choć od czasu jego premiery minęło już kilka miesięcy, to wciąż nie przestaje zadziwiać ekspertów z branży motoryzacyjnej. O jakim aucie mowa? Oczywiście o najnowszym coupé Jaguara, modelu F-Type. Tym razem, ten dwumiejscowy roadster zdobył uznanie dziennikarzy tygodnika "Auto Express".

Jak co roku, dziennikarze tego magazynu przyznali nagrody dla najlepszych samochodów, które testowali w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Zdobycie uznania ekspertów oraz tytułu "Auto Express New Car Award" jest jednym z największych wyróżnień, jakie może spotkać producentów aut w Wielkiej Brytanii. W tym roku, w kategorii "Najlepsze Coupe" bezkonkurencyjny okazał się Jaguar F-Type. Czym zachwycił jurorów?

"To nie tylko jeden z najlepszych samochodów, jakimi mieliśmy okazję jeździć w ciągu ostatniego roku. To także jedno z najlepszych aut, jakimi jeździliśmy w ogóle. Już na sam jego widok przyspiesza nam puls, a po odpaleniu silnika emocje rosną z każdą chwilą" – powiedział Steve Fowler, redaktor naczelny "Auto Express".

f-type coupe

Trudno się z nim nie zgodzić. W topowej wersji, pojazd ten napędza 5-litrowy, widlasty silnik benzynowy wspomagany kompresorem. Jaguar nie poszedł na żadne kompromisy. Aż 550 KM przekazywanych na tylną oś, to po prostu musi sprawiać frajdę przy każdym naciśnięciu pedału przyspieszenia. Wystarczy wspomnieć, że Jaguar F-Type osiąga 100 km/h w czasie zaledwie 4 sekund. Czyli w mniej więcej tyle, ile zajmuje Wam przeczytanie tego zdania...

Ponadto, podczas tegorocznej gali "Auto Expressu", nagrodzono również prezesa koncernu Jaguar Land Rover, dr Ralpha Spetha. Tym samym dołączył on do grona najwybitniejszych specjalistów z branży motoryzacyjnej w Wielkiej Brytanii.

f-type coupe

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Wrażenia

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.