STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
francuska riwiera
Napisany przez , 2014-08-19

Francuska Riwiera z perspektywy Jaguara

UDOSTĘPNIJ

Francuska Riwiera to kraina marzeń wielu turystów, którzy chcą na własne oczy zobaczyć zacumowane w portach luksusowe jachty, a także wypocząć na plażach, gdzie kręcono niezliczone ilości filmów... A skoro mowa o marzeniach, to nie może zabraknąć także Jaguara.

Cannes, Nicea, Grasse, Saint-Raphael czy wreszcie znane z filmów o żandarmie Saint Tropez – to tylko niektóre z wielu kurortów Lazurowego Wybrzeża. Panujące tutaj latem wysokie temperatury, oraz wąskie, górskie drogi sprawiają, że najlepszym środkiem transportu po tamtejszych trasach będą Jaguary XK lub F-Type. Oczywiście w wersji z otwartym dachem.

francuska riwiera

Zarówno jeden, jak i drugi model oferują ponadprzeciętny poziom komfortu, a za sprawą adaptacyjnego zawieszenia także wysoką pewność prowadzenia. Przydaje się to zwłaszcza tym, którzy czerpią ogromną frajdę z jazdy krętymi, górskimi serpentynami. Naczelną ideą, która przyświecała konstruktorom Jaguarów XK oraz F-Type była właśnie radość z prowadzenia.

francuska riwiera

Powróćmy jednak do naszej podróży. Francuska Riwiera jest wyjątkowo urokliwa. Jadąc w kierunku tego wybrzeża z Polski, warto skorzystać z autostrady A75. Dlaczego? To właśnie na tej trasie znajduje się wiadukt Millau, którego wieże mają wysokość 343 metrów. Tym samym są one wyższe od słynnej Wieży Eiffla! Dość powiedzieć, że budowa największego wiaduktu na świecie pochłonęła aż 394 mln euro...

Gdzie skierować się potem? Polecam przede wszystkim drogę z Col des Lentisques do Col Notre-Dame. Trasa ta gwarantuje niezapomniane widoki, ze względu na liczne tarasy widokowe na szczytach okolicznych gór. Widać z nich m.in. Cannes czy zatokę La Nepoule. W takich chwilach docenicie, że znajdujecie się w cabriolecie Jaguara, bowiem wspaniałą panoramą Riwiery Francuskiej można będzie się delektować nie wychodząc z auta.

To jaki model wybieracie do tej podróży – F-Type'a czy XK?

francuska riwiera

francuska riwiera

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Wrażenia

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.