STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Jaguar xf
Napisany przez , 2014-08-14

Innowacyjny design i wyrafinowana technika modelu Jaguar XF

UDOSTĘPNIJ

Decydując się na zakup auta z segmentu premium, mamy szeroki wybór ofert producentów z Niemiec, Japonii lub też Stanów Zjednoczonych. Niektóre z tych modeli kuszą ciekawą stylistyką, inne zaś nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Jednak wszystkie te cechy razem odnajdziemy dopiero w Jaguarze XF.

Jaguar XF pojawił się na rynku w 2007 roku, zastępując wysłużonego S-Type'a. Z miejsca okrzyknięto go najładniejszym samochodem klasy średniej-wyższej. Bez względu czy znajduje się on w ruchu, czy też spokojnie czeka na swojego właściciela pod domem, wygląda po prostu świetnie. Spójrzcie tylko na te kocie oczy...

Innowacyjny design podkreślił lifting, który przeprowadzono pięć lat po premierze. To właśnie wówczas auto zyskało to drapieżne spojrzenie. Dynamiczny charakter Jaguara XF podkreśla powiększony "garb" na pokrywie silnika. Dodatkowo, zarówno przednie jak i tylne reflektory wyposażono w technologię LED. Całość dopełniają liczne, chromowane dodatki, podkreślające luksusowy charakter pojazdu.

Innowacyjna karoseria sedana oraz kombi (o nazwie Sportbrake), zaprojektowana przez Iana Calluma, skrywa równie nowoczesne rozwiązania mechaniczne. Inżynierowie Jaguara stanęli na wysokości zadania, za co należą im się głębokie wyrazy uznania. Doskonałe prowadzenie, Jaguar XF zawdzięcza systemowi Adaptive Dynamics, który na bieżąco dostosowuje ustawienia zawieszenia tak, by bez względu na panujące warunki drogowe zapewniało pasażerom komfort i bezpieczeństwo.

jaguar xf

Jednak doskonałe zawieszenie byłoby niczym, gdyby nie progresywny układ kierowniczy. Dopasowuje on siłę wspomagania kierownicy w zależności od prędkości pojazdu. Oznacza to, że manewry parkowania na zatłoczonych miejskich parkingach można wykonać przy minimalnym wysiłku rąk. Pozostając w temacie miast. Co się z nimi kojarzy? Tak, korki... Konstruktorzy Jaguara XF pomyśleli i o tym, wyposażając go w system start&stop. Dzięki temu, nie tracimy paliwa, gdy auto oczekuje na zielone światło.

jaguar xf

Chcecie więcej emocji za kółkiem? A co powiecie na 5-litrową "v-ósemkę". Mało? Konstruktorzy Jaguara XF także mieli podobne zdanie, dlatego wyposażyli ten silnik w kompresor. Efekt? Ponad 500 KM i osiągi na poziomie nieosiągalnym dla większości rynkowych rywali.

Oczywiście można kupić inne klasyczne sedany lub kombi klasy średniej-wyższej, tylko po co, gdy na rynku jest właśnie Jaguar XF?

jaguar xf

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Wrażenia
TAGI: Jaguar xf

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.