STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
jaguar
Napisany przez , 2014-08-25

Nie tylko auta - Jaguar na wybiegu

UDOSTĘPNIJ

Od kiedy tylko na ulicach pojawiły się samochody, niemal natychmiast stały się one nieodłącznym elementem świata mody. Projekty wielu aut niejednokrotnie stanowiły inspirację dla projektantów ubrań. Jednak zdaniem niektórych, związek mody i motoryzacji jest głębszy, zwłaszcza jeśli mowa o Jaguarze XKR.

Do tej grupy zalicza się dziennikarka Forbes'a, Tamara Warren, która trafiła na opis premiery letniej kolekcji domu mody Prada. Ci z Was, którzy regularnie oglądają filmy z Hollywood wiedzą, że u tej projektantki ubiera się sam diabeł... Ale do rzeczy, Prada zdecydowała się na odważny krok, bowiem motywem przewodnim jej kolekcji była właśnie motoryzacja, a samą linię ubrań nazwano "Donna e motori", czyli z włoskiego "Kobieta i samochód". Moim zdaniem, nazwa ta powinna brzmieć jednak „Donna e Jaguar”.

Dlaczego? Otóż wystarczy spojrzeć na przechadzające się po wybiegu modelki i ich stroje, by zobaczyć, że inspiracją dla Prady były właśnie auta Jaguara... Te idealne proporcje, ciekawa kolorystyka oraz unikalne wzornictwo, które zebrane razem tworzą drapieżną całość. Delikatne niczym płatki róż modelki stanowiły dla tych strojów ciekawą przeciwwagę.

Warren wyjaśniła, iż w przypadku innych projektantów, takie zestawienie skończyłoby się "karambolem". Ale nie w przypadku Miucci Prady. Włoszka tak umiejętnie połączyła delikatne cechy kobiet z niemal wulgarnymi hot rodami, że całość wygląda olśniewająco. Takim samym wyczuciem smaku i kunsztem popisali się projektanci Jaguara XKR. Zespół konstruktorów pod kierownictwem Iana Calluma dokonał niemożliwego, łącząc przysłowiowe ogień i wodę.

Na czym polega geniusz twórców tego auta? Otóż Tamara Warren, która za kierownicą  sportowego coupé z Coventry spędziła kilka dni stwierdziła, że z Jaguarem XKR jest dokładnie tak samo, jak z kolekcją Prady. Potrafi ono oczarować kierowcę pozorną niewinnością, by za chwilę niemal odebrać dech w piersiach. W przypadku Jaguara, zarówno wygląd karoserii, jak i wnętrza zachwyca dopracowaniem szczegółów, dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal. Model XKR wyposażono w możliwie najlepsze materiały wykończeniowe.

Jednak luksus może uśpić czujność kierowcy, a lepiej tego nie robić, bo do napędu tego auta posłużyła widlasta "ósemka" o mocy 510 KM. Mocniejsze wciśnięcie pedału gazu skutkuje natychmiastowymi przeciążeniami, które można porównać z rollercosterem.

Podobnie jak u Prady, tak i u Jaguara całość tworzy onieśmielającą wręcz mieszankę, która zostaje w pamięci na długie lata. Jak myślicie, który Jaguar mógłby stanowić inspirację dla kolejnej kolekcji Miucci Prady?

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Świat Jaguara
TAGI: jaguar

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.