STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
jaguar e-type
Napisany przez , 2014-09-04

Jaguar E-Type – I’m feeling good

UDOSTĘPNIJ

Ponad 50 lat temu inżynierowie i styliści Jaguara stworzyli auto, które okrzyknięte zostało jednym z najpiękniejszych samochodów w historii motoryzacji. Jaguar E-Type to prawdziwa ikona seksu na czterech kołach.

The Daily Telegraph ogłosił kiedyś listę stu najpiękniejszych samochodów wszech czasów. Na pierwszym miejscu znalazł się Jaguar E-Type. Auto zostało zaprojektowane jako coupé z napędem na tylną oś i układem siedzeń 2+2 oraz jako roadster i już w momencie debiutu rynkowego sam Enzo Ferrari powiedział, że jest to najpiękniejszy samochód jaki kiedykolwiek stworzono.

Wszystko rozbija się o unikatową sylwetkę nadwozia z bardzo ostrą linią rozpoczynającą się od przedniego zderzaka i dwóch okrągłych reflektorów. Kreska płynie ku przedniej szybie podkreślając ogromną, otwieraną do przodu pokrywę silnika.

Jak połączyć kasę z klasą?

Warto wspomnieć, że topową jednostką napędową montowaną w E-Type był silnik V12 o pojemności 5,4 l. Królewska widlasta dwunastka rozpędzała auto od 0 do 100 km/h w zaledwie 6,4 s, co pół wieku temu robiło kolosalne wrażenie.

Dbałość o detale, chromowane dodatki i przepiękna jasna tapicerka we wnętrzu podkreślają unikalny styl Jaguara E-Type. Samochód produkowany był w latach 1961-1975 i łącznie znalazł aż 70 000 nabywców. Przez lata seksowny Jag pojawiał się w filmach i teledyskach, nadal ciesząc oko.

Co więcej, nawet teraz, po upływie ponad połowy wieku Jaguar  E-Type nadal utrzymuje bardzo wysoką cenę jako auto zabytkowe. Brytyjska legenda pojawiła się m.in. w teledysku Michaela Buble do piosenki „Feeling Good" i ten tytuł chyba najtrafniej oddaje charakterystykę tego auta. Im starszy tym lepszy, Jaguar  E-Type jest jak zegarek szwajcarskiej firmy Breitling, starzejąc się jak wino czy gentleman z klasą i kasą.

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Wrażenia

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.