STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Jaguar
Napisany przez , 2014-09-25

To ja złodziej – Jaguar na polskim ekranie

UDOSTĘPNIJ

W 2000 roku na ekrany polskich kin trafił film „To ja złodziej” w reżyserii Jacka Bromskiego. Poza Danielem Olbrychskim, Janem Fryczem i Januszem Gajosem, jednym z głównych bohaterów filmu jest Jaguar Sovereign X300.

Film opowiada historię młodego złodzieja samochodów, który chciałby dostać pracę w zorganizowanej szajce złodziei i aby zaimponować ich szefowi kradnie luksusową limuzynę należącą do Seweryna, kompozytora i producenta muzycznego, w którego rolę wcielił się Daniel Olbrychski.


Nie jest to byle jaka luksusowa limuzyna, to Jaguar Sovereign X300. Piękne ciemnozielone auto jest w filmie jednym z głównych bohaterów. Charakterystyczna sylwetka, długa przednia maska, cztery okrągłe reflektory piękny chromowany grill i charakterystyczne numery rejestracyjne WFZ 999Z.

Odmiana Sovereign X300 była jeszcze bardziej luksusową odmianą Jaguara XJ generacji X300. W standardzie auto było wyposażone m.in. w przednie fotele regulowane elektrycznie w dziesięciu kierunkach, automatyczną klimatyzację, tempomat czy skórzaną tapicerkę. Jaguar z filmu „To ja złodziej” dodatkowo miał także zabezpieczenie przed kradzieżą, jednak nie było ono problemem dla głównego bohatera.

Pod maskę wersji Sovereign trafiały jednostki o pojemności 3,2 oraz 4,0 l, w topowej wersji generując moc 250 koni mechanicznych. Pomimo tak świetnej obsady i naprawdę świetnego scenariusza, to właśnie Jaguar Sovereign X300 kradnie ten film.

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Wrażenia
TAGI: Jaguar

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.