STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Jaguar XJ
Napisany przez , 2014-09-23

Jaguar XJ Supercharged – cywilizowane Nascar dla każdego

UDOSTĘPNIJ

Nowoczesne i reprezentacyjne limuzyny kojarzą się na ogół ze smutnymi i monotematycznymi biznesmenami, którzy mają w sobie tyle fantazji co kuchenka mikrofalowa. Jest jednak Jaguar XJ Supercharged, będący w tym świecie odpowiednikiem turboblendera mielącego nawet meble ogrodowe.

Delikatna i elegancka linia nadwozia, chromowane dodatki, nowoczesne, ale dostojne reflektory z diodami LED, to wszystko tworzy wokół Jaguara XJ aurę prestiżu i luksusu. Trudno sobie wyobrazić, że kierowca dużej, luksusowej limuzyny jest miłośnikiem adrenaliny i przyspieszonego bicia serca.

Wszystko się zmienia, jeżeli autem tym jest Jaguar  XJ w wersji Supersport z silnikiem Supercharged. Pod pokrywą silnika zamontowana jest wówczas jednostka V8 o pojemności 5,0 l. Standardowo generuje ona aż 385 KM, jednak ktoś z Jaguara stwierdził, że to trochę za mało. Po domontowaniu kompresora udało się więc zwiększyć moc do 510 koni mechanicznych!

Jaguar XJ Supercharged wyposażony jest bowiem w napęd na tylną oś, który w połączeniu z superlekką konstrukcją nadwozia i bardzo precyzyjnym układem kierowniczym sprawia, że wykonywanie kontrolowanych poślizgów i generowanie kłębów białego dymu jest dla kierowcy tak łatwe, jak zapięcie mankietów w koszuli.

W przypadku Jaguara taka ogromna moc przekłada się na przyspieszenie od 0 do 100 km/h poniżej 5 sekund oraz prędkość maksymalną, która po zdjęciu elektronicznego ogranicznika oscyluje w granicy 300 km/h. Efektem ubocznym dostarczania biznesmenowi adrenaliny jest warkot jednostki V8 odstraszający wszystkich właścicieli niemieckich luksusowych limuzyn, uświadamiając im to jak złą decyzję podjęli, nie wybierając Jaguara.

Jeremy Clarkson powiedział, że XJ Supercharged ma w sobie coś z samochodów serii Nascar. To prawda, ale jest to cywilizowane Nascar, przerażająca moc, która czuje się świetnie nie tylko na owalnych torach, ale także na długich trasach, pokonywanych z prędkością prywatnego odrzutowca.

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Świat Jaguara
TAGI: Jaguar XJ

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.