STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Ian Callum
Napisany przez , 2014-09-11

Kto stoi za doskonałym pięknem Jaguara?

UDOSTĘPNIJ

Patrząc na modele oferowane przez Jaguara, trudno oprzeć się ich dynamicznym i jednocześnie proporcjonalnym kształtom. Jest to zasługą sztabu stylistów dbających o każdy, nawet najmniejszy detal. Lecz cały projekt zatwierdza jedna osoba. Jest nią Ian Callum.

To właśnie on uważany jest za ojca sukcesu współczesnych Jaguarów. Nie bez powodu. Po objęciu przez Iana Calluma stanowiska dyrektora designu tej marki, rozpoczęła się droga Jaguara na jedyne właściwe mu miejsce – lidera segmentu premium.


Wcześniej, na przełomie lat 80. i 90. Ian Callum pracował dla Forda, gdzie poza stricte komercyjnymi projektami, zajmował się także designem sportowych modeli. Jednym z nich był legendarny już Escort Cosworth RS. Wkrótce potem porzucił amerykańskiego giganta, dla maleńkiego studia projektowego TWR Design.


Szaleństwo? Niekoniecznie. Ian Callum mógł wreszcie zająć się projektowaniem samochodów wyłącznie według własnej wizji, a nie  oszczędnych księgowych... To na jego desce kreślarskiej narodziły się takie projekty, jak Nissan R390 czy Aston Martin DB7. Drugi z tych modeli odniósł tak wielki sukces, że nazwisko Callum szybko obiegło motoryzacyjny świat, a obchodzący 30 lipca urodziny Brytyjczyk nawiązał trwającą do dziś, owocną współpracę z Jaguarem.UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Świat Jaguara
TAGI: Ian Callum

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.