STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Jaguar XE
Napisany przez , 2014-09-09

Jaguar XE – premiera nowego modelu

UDOSTĘPNIJ

Widzowie zgromadzeni w Earl's Court w Londynie wstrzymali oddech, kiedy producent z Coventry przedstawił najmłodsze dziecko w rodzinie Jaguara – model XE. Otworzył się nowy rozdział nie tylko w historii producenta, lecz także całej motoryzacji.

Jaguar XE jest bowiem pierwszym samochodem w segmencie D, którego szkielet nadwozia został w większości wykonany z aluminium. Nie tylko przyczyniło się to do zmniejszenia wagi całej konstrukcji, lecz również do jej usztywnienia, co znacząco poprawiło właściwości jezdne auta.

Ponadto, to właśnie Jaguar XE będzie jako pierwszy napędzany całkowicie nową generacją silników benzynowych i wysokoprężnych z rodziny Ingenium. Te 2-litrowe, czterocylindrowe jednostki zapewniają rekordową wręcz wydajność. Dzięki nim, Jaguar XE znalazł się w elitarnym gronie tych samochodów, które emitują mniej, niż 100 g CO2/km, spalając przy tym zaledwie 3,8 l oleju napędowego na dystansie 100 km. Przypominam, że wciąż mówimy o sedanie klasy średniej! Oferta brytyjskiego producenta będzie skierowana także do tych klientów, którzy ponad oszczędność paliwa cenią sobie sportowe wrażenia zza kierownicy. 

Kierowcę podczas jazdy wspomagają inteligentne technologie Active Safety, dzięki czemu podróż jest bezpieczniejsza i przyjemniejsza. Na komfort jazdy w nowym modelu wpływa także system multimedialny InControl. Nowoczesna technologia łączy samochód, kierowcę i świat zewnętrznym, a sercem systemu jest 8-calowy ekran dotykowy z przejrzystym interfejsem.

Jaguar XE to także dynamiczna sylwetka. Każdy detal nadwozia został podporządkowany nadrzędnemu celowi, jakim było stworzenie najpiękniejszego sedana klasy średniej. „Jaguar XE jest prawdziwym samochodem dla wymagającego kierowcy. Udało się to osiągnąć dzięki przesunięciu kabiny ku tyłowi oraz zwartości. Te dwa elementy sprawiają, że XE wygląda, jakby był w ruchu, nawet gdy stoi. Mocno przypomina rodzinę F-Type”powiedział Ian Callum, szef designu Jaguara. Projektując nadwozie modelu XE, Callum po raz kolejny przełamał jeden ze stereotypów. Tym razem udowodnił, że smukła sylwetka i przestronne wnętrze nie muszą się wykluczać.

Choć jeszcze nie opadł kurz po premierze Jaguara XE, to już teraz jestem pewna, że jeszcze nie raz będziemy do niego wracać, a sam model zapisze się na kartach historii wielkimi literami.

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Świat Jaguara
TAGI: Jaguar XE

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.