STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Jaguar F-Type
Napisany przez , 2014-10-14

Jaguar F-Type jako samochód ekipy kolarskiej Team Sky

UDOSTĘPNIJ

Kolarstwo nie ma zbyt wiele wspólnego z motoryzacją. Rowery napędzane są siłą mięśni, a jedyne co ma silnik w pobliżu peletonu to operatorzy kamer wożeni motocyklami, śmigłowiec nagrywający wszystko z góry oraz wozy ekip kolarskich przewożące rowery.

Na ogół są to duże i nudne samochody z nadwoziami typu kombi, które są w stanie przewieźć co najmniej dwa rowery oraz członków ekipy wspomagających kolarzy. Nikt nie pomyślałby żeby w takiej roli obsadzić superszybkie sportowe auto jak Jaguar F-Type.

Ekipa kolarska Team Sky na tegorocznym Tour de France postanowiła wyłamać się ponad resztę i zaskoczyć wszystkich swoim samochodem pomocniczym. Na etapie z Bergerac do Perigueux kolarzy wspierał Jaguar F-Type R Coupé pomalowany w czarno-niebieskie barwy.

Jaguar F-Type R Coupé – uciec peletonowi

Egzemplarz ekipy kolarskiej Team Sky wyposażony był w uchwyty rowerowe przymocowane do dachu pojazdu, na których umieszczone były dwa rowery kolarskie. Czarno-niebieskie barwy Team Sky widać także we wnętrzu, gdzie pojawiła się dwukolorowa skórzana tapicerka. Do tego doszło sporo elektroniki jak krótkofalówki, wzmacniacze czy mikrofony, zapewniające ekipie komunikację z dyrektorem sportowym.

Jaguar F-Type R Coupé Team Sky wyposażony jest w seryjną jednostkę V8 o pojemności 5,0 l, która gwarantuje moc 550 KM. W efekcie auto jest w stanie przyspieszać od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,2 s i rozpędzić się do prędkości maksymalnej wynoszącej 300 km/h. Bez problemu powinien on dogonić każdą ucieczkę kolarską.

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Świat Jaguara

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.