STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Jaguar XJ
Napisany przez , 2014-10-21

Opancerzony Jaguar XJ

UDOSTĘPNIJ

Jaguar XJ to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych luksusowych limuzyn dostępnych na rynku. W wersji LWB z przedłużonym rozstawem osi to także doskonały środek transportu dla rządowych dygnitarzy czy VIP-ów. Oczekują oni specjalnej ochrony, a zapewnić ją może wersja specjalna Sentinel.

Standardowy Jaguar XJ z wolnossącym silnikiem V8 to superszybka limuzyna, która legitymuje się mocą 385 KM. Jednak nawet taka stajnia ociekających benzyną koni mechanicznych nie jest w stanie uciec przed serią z karabinu AK-47 czy wybuchem 15 kg trotylu.

Właśnie dlatego brytyjska marka postanowiła zbudować opancerzoną wersję o nazwie Sentinel. Nadwozie zostało wzmocnione specjalną stalą o bardzo dużej wytrzymałości oraz kevlarem, który na co dzień wykorzystywany jest w kamizelkach kuloodpornych. W efekcie masa własna auta zwiększyła się z 1755 kg do aż 3300 kg. 

Jaguar XJ Sentinel jest jednak w stanie wytrzymać ostrzał z broni maszynowej czy detonację ładunku wybuchowego zapewniając tym samym największy możliwy poziom bezpieczeństwa osobom będącym we wnętrzu luksusowej limuzyny.

Brytyjski producent bardzo poważnie podszedł do względów ochrony VIP-ów i jeżeli któryś z nich zdecyduje się na zakup takiego auta, jego kierowca dostanie pełne wsparcie w charakterze przeszkolenia go z jazdy nowym Jaguarem.

 

 

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Technika
TAGI: Jaguar XJ

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.