STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Jaguar
Napisany przez , 2014-10-28

Jaguar i jachty, czyli morskie wyzwanie

UDOSTĘPNIJ

Podobnie jak każdy biznesmen na pewnym etapie dociera do tego żeby zająć się handlem surowcami, każdy prawdziwy mężczyzna na pewnym etapie życia zaczyna doceniać żywioły. Wiatr i woda mają moc, a Jaguar wie jak ją okiełznać.

Prawdziwym świętem ku czci wiatru i wody są Regaty o Puchar Ameryki, które po raz pierwszy zorganizowano w 1851 roku. Rozgrywane one są w kilkuletnich odstępach i uchodzą za jedne z najbardziej prestiżowych imprez regatowych na świecie. Jaguar doskonale zdaje sobie z tego sprawę i w 2010 roku wziął udział w tym wydarzeniu.

 

Brytyjska marka produkująca luksusowe samochody podpisała umowę sponsorską z ekipą Team Origin. W efekcie Jaguar po raz pierwszy pojawił się w świecie żywiołów, od razu zdobywając dwa z nich, czyli wodę i wiatr. Szef ekipy Team Origin, Sir Keith Mills wielokrotnie podkreślał, że ekipie nie chodziło tylko i wyłącznie o kontrakt sponsorski, ale o doświadczenie brytyjskich inżynierów Jaguara w pracy nad superlekkimi materiałami.

 

Nie bez powodu to właśnie Jaguar XJ fotografowany jest obok łodzi. Jest to model, który skonstruowany został z wykorzystaniem bardzo wydajnych materiałów, a niemal połowa aluminium wykorzystana do budowy flagowej limuzyny pochodzi z materiałów poddanych wcześniej recyklingowi.

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Historia
TAGI: Jaguar

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.