STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Jaguar
Napisany przez , 2014-10-30

Jaguar i sztuka: Stefan Szczęsny Jaguar Art Project

UDOSTĘPNIJ

Pomimo tego, że ma polskie nazwisko, Stefan Szczęsny jest niemieckim artystą malarzem, rysownikiem i rzeźbiarzem. W 2011 roku twórca został oficjalnie ambasadorem marki Jaguar. Co takiego połączyło współczesnego artystę i producenta luksusowych samochodów?

Każdy kto kiedykolwiek miał przyjemność zasiąść we wnętrzu Jaguara XJ wie, że połączenie nowoczesnej elektroniki, wyświetlaczy LCD oraz przycisków do obsługi zaawansowanych funkcji pojazdu z luksusowymi materiałami czy skórzaną tapicerką to prawdziwa sztuka.

Tego samego doszukać się można w stylistyce nowoczesnych Jaguarów. Dynamiczna i proporcjonalna sylwetka modelu F-Type również wyszła spod ręki prawdziwego artysty. Stefan Szczęsny został zaproszony do współpracy z brytyjską marką i mianowany jej ambasadorem.

Efektem tego było powstanie programu Stefan Szczęsny Jaguar Art Project, w ramach którego producent samochodów wspiera artystę pomagając w organizowaniu wystaw. Szczęsny inspiruje się kształtami zaczerpniętymi z wyglądu Jaguarów, nie tylko tych współczesnych.Twórca jest miłośnikiem stylistyki klasycznego Jaguara E-Type.

Jedną z najbardziej znanych wystaw Szczęsnego, którą wspierał Jaguar była „Shadows”, którą zaprezentowano w St. Moritz, Sylt oraz St. Tropez. Czarne rzeźby prezentujące najróżniejsze postacie zostały wystawione w otoczeniu przepięknych Jaguarów. Prawdziwa uczta dla miłośników sztuki i motoryzacji. 

 

 

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Wrażenia
TAGI: Jaguar

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.