STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Jaguar XE
Napisany przez , 2014-10-30

Jaguar XE – nowa definicja sportowego sedana

UDOSTĘPNIJ

Choć emocje związane z premierą Jaguara XE jeszcze nie opadły, producent z Coventry zaskoczył po raz kolejny. Tym razem zaprezentował szczegółowe dane i specyfikację tego modelu. Szukacie naprawdę wyjątkowego samochodu? Jaguar XE powstał właśnie z myślą o Was.

Patrząc na auta klasy średniej europejskich lub japońskich producentów, wyłania nam się obraz do bólu poprawnego, statecznego sedana, o którym możemy powiedzieć wiele ale na pewno nie to, że porywa swoim designem. Nie dotyczy to jednak Jaguara XE, który wprowadza absolutnie nową jakość do tego segmentu.

Aluminiowe nadwozie zaprojektowane przez Iana Calluma łączy w sobie cechy eleganckich konstrukcji z lat 50. i 60. XX wieku z drapieżnością i agresywnością, znaną ze współczesnych sportowych coupé. Obok Jaguara XE po prostu nie można przejść obojętnie. Ponadprzeciętnie długa maska wraz z krótką pokrywą bagażnika tworzą smukłą całość. Jaguar XE jest bez wątpienia najbardziej sportowym ze wszystkich sedanów klasy średniej.

Jednak przypominające dzieło sztuki nadwozie skrywa równie interesującą technologię. Wieloletnie doświadczenie inżynierów brytyjskiej marki pozwoliło opracować system ASPC, który dba o to, by koła zachowywały odpowiednią przyczepność. Bez względu na to, czy walczymy o dziesiąte części sekundy na torze wyścigowym, czy też odwozimy dzieci do szkoły – Jaguar XE zapewnia maksymalne bezpieczeństwo.

To jednak nie koniec nowości. Wraz z nowym sedanem, zadebiutowały całkowicie nowe jednostki napędowe z rodziny Ingenium. Wysokoprężna odmiana tej konstrukcji zadowala się średnio 3,8 l. paliwa na 100 kilometrów. To mniej więcej tyle, ile mieści się w dwóch dużych, plastikowych butelkach! Tym samym, Jaguar XE stał się najbardziej ekonomicznym autem w klasie średniej. Jest też jednym z najszybszych... Wersja XE S została bowiem wyposażona w znany już z F-Type'a motor V6 z turbodoładowaniem. Generuje on aż 340 KM, rozpędzając ten model od 0 do 100 km/h w 5,1 sekundy. Oznacza to, że nowy sedan producenta z Coventry osiągnie "setkę", jeszcze zanim Wy skończycie czytać to zdanie.

To jeszcze nie koniec wrażeń. Jaguar XE oferuje ponadto adaptacyjne zawieszenie, sportowy układ kierowniczy i luksusowe wnętrze. W ten sposób wyłania nam się obraz auta właściwie idealnego i kompletnego. Brytyjscy inżynierowie zebrali wszystkie marzenia kierowców w jedną całość, tworząc właśnie Jaguara XE. Tym samym na nowo zdefiniowali pojęcie sportowego sedana.
UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Świat Jaguara
TAGI: Jaguar XE

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.