STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Jaguar F-Type
Napisany przez , 2014-11-04

Jaguar F-Type z nagrodą Beste Design-Neuheit 2014

UDOSTĘPNIJ

World Car Design 2013, Autonis Design Award, Kabriolet Roku magazynu Top Gear... Do bogatej listy nagród w kolekcji Jaguara F-Type dołączyła ostatnio kolejna, tym razem Beste Design-Neuheit 2014.

Choć od czasu premiery tego sportowego roadstera minęło już ponad 1,5 roku, Jaguar F-Type nie przestaje zadziwiać ekspertów i dziennikarzy motoryzacyjnych, którzy zasiadają w jury najbardziej prestiżowych plebiscytów motoryzacyjnych. Dlatego też kolekcja tytułów, jakie otrzymał ten model, zwiększa się niemal z każdym miesiącem, a oficjele Jaguara spędzają ostatnio najwięcej czasu właśnie podczas gali wręczania nagród...

Kilka lat wytężonej pracy projektantów i inżynierów przyniosło oszałamiające wręcz rezultaty. Dopracowana technika opakowana w niezwykle proporcjonalne i po prostu piękne nadwozie nie mogły przejść bez echa. Jaguar F-Type z miejsca stał się jednym z najbardziej pożądanych roadsterów na świecie.

Auto zostało docenione nie tylko przez klientów, lecz również ekspertów z branży, którzy zwrócili uwagę na wierność Jaguara tak ważnemu aspektowi, jakim jest radość z jazdy. Już podstawowa odmiana tego roadstera lub coupé jest napędzana przez widlastą "szóstkę", generującą aż 340 KM.

W połączeniu z napędem na tylną oś i precyzyjnym układem kierowniczym, pozwala kierowcy przenieść się w zupełnie inny wymiar. Do świata, w którym liczy się tylko frajda z kolejnego zakrętu pokonanego kontrolowanym poślizgiem. Dla tych, którzy są uzależnieni od naprawdę dużej dawki adrenaliny, Jaguar proponuje wersję F-Type R. Wówczas 550 KM generowane przez doładowany silnik V8 wciska kierowcę w fotel aż do osiągnięcia prędkości maksymalnej... 300 km/h!

Teraz już rozumiecie, skąd tak długa lista nagród, jakie zdobył Jaguar F-Type? Jednak ostatnia z nich, Beste Design-Neuheit 2014, ma szczególne znaczenie. Przyznał ją bowiem niemiecki miesięcznik "Auto Motor und Sport", który niechętnie wręcza nagrody pojazdom spoza Niemiec. Tym razem jednak stało się inaczej i Jaguar F-Type zostawił w pokonanym polu m.in. Porsche Caymana GTS oraz BMW i8.

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Świat Jaguara

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.