STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Jaguar
Napisany przez , 2014-11-13

Heritage '57 – nowa kolekcja od Jaguara

UDOSTĘPNIJ

Pewnie niewielu Czytelników tego bloga pamięta rok 1957. Dlaczego do niego wracam? Był to bowiem szczególny czas dla Jaguara. Słynny model D-Type z numerem "3" odniósł wspaniałe zwycięstwo na torze w Le Mans. Do tych wydarzeń nawiązuje nowa kolekcja odzieży – Heritage '57.

Zorganizowany w dniach 22-23 czerwca 1957 roku wyścig na słynnym francuskim torze Circuit de la Sarthe w Le Mans był piątą rundą ówczesnych Mistrzostw Świata Samochodów Sportowych. Poza tym 24-godzinnym maratonem, zawodnicy zmagali się na innych legendarnych trasach, jak Mille Miglia, Targa Florio czy Carrera Panamericana. Jednak największym prestiżem cieszył się właśnie wyścig w Le Mans.

To z tymi zawodami Jaguar wiązał największe nadzieje. Był to też jedyny wyścig w roku, kiedy to można było zobaczyć auta tej marki w akcji podczas mistrzostw. Na starcie pojawiło się łącznie pięć Jaguarów D-Type. Po 24 godzinach zmagań, do mety dotarły wszystkie pojazdy producenta z Coventry. Jednak jeszcze większym sukcesem był fakt, że zajęły one pierwsze cztery miejsca, zaś załoga z nr 4 przekroczyła linię mety jako szósta! To była totalna dominacja Jaguara i pokaz kunsztu brytyjskiej inżynierii.

Chcecie poczuć się jak Ron Flockhart i Ivor Bueb, którzy wygrali ten pasjonujący wyścig? Odpowiedź może być tylko jedna... Dlatego też powinniście koniecznie przyjrzeć się najnowszej męskiej kolekcji odzieży i akcesoriów o nazwie Heritage '57. W jej skład wchodzi brązowa, skórzana kurtka z wytłoczonym logo Jaguar Heritage. Idealnie pasuje do niej skórzana torba na ramię z dużą, czarną trójką na białym tle. To oczywiście nawiązanie do zwycięskiego D-Type'a, choć nie jedyne. Pasy i klamry do złudzenia przypominają te, które w wyścigowym aucie służyły do zamykania pokrywy silnika.

Heritage '57 to nie tylko odzież, lecz również gadżety dla dużych chłopców. Jednym z nich jest model Jaguara D-Type zespołu Ecurie Ecosse w skali 1:8, wykonany z dużą dbałością o nawet najmniejsze detale.

Podobnie jak samochody, tak również kolekcja Heritage '57 została przygotowana dla najbardziej wymagających klientów. Skórzana odzież została wykonana przez Jaguara wspólnie ze znaną brytyjską marką Pittards. To wszystko pozwala poczuć ducha tamtych lat i niezapomniane zwycięstwo na torze Circuit de la Sarthe.

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Świat Jaguara
TAGI: Jaguar

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.