STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Jaguar
Napisany przez , 2014-11-18

Jak testujemy Jaguara, zanim trafi do sprzedaży?

UDOSTĘPNIJ

Od samego początku swojego istnienia, marka Jaguar dążyła do perfekcji. Osiągnąć ją mogła tylko w jeden sposób – dokładnie testując i sprawdzając swoje produkty, zanim zostaną one przekazane w ręce klientów. Pomimo upływu lat, w tej materii zmieniło się niewiele.

Jaguar zaliczany jest do elitarnego grona marek premium. Oznacza to, że każdy, nawet najmniejszy detal auta spod znaku drapieżnego kota jest najwyższej próby. Dzięki temu, nabywca Jaguara może poczuć się w nim jakby przymierzał strój haute couture, podczas gdy pozostałe marki oferują jedynie prêt-à-porter. Aby tak się stało, pojazdy producenta z Coventry muszą jednak przejść istną „ścieżkę zdrowia”.

Testy zaczynają się od stanowiska, zwanego potocznie „zamrażarką”. Nazwę tę należy traktować dosłownie. Po usytuowaniu w nim pojazdu, temperatura w pomieszczeniu spada do -40 °C. Dodatkowo, auto spędza w takich warunkach nawet 12 godzin. Po takim przestoju, silnik w Jaguarze jest uruchomiany w ułamku sekundy. Dla porównania dodam, że najniższa temperatura odnotowana w Polsce wyniosła -41°C. Możemy być więc pewni, że Jaguary doskonale sprawdzą się w naszych warunkach.

Czy podczas podróży samochodem, irytują Was dźwięki dochodzące z plastikowych elementów wnętrza? W Jaguarze nie musicie się tym przejmować. Na specjalnej platformie, przedprodukcyjne modele tej marki są sprawdzane pod kątem wygłuszenia oraz dopasowania wszystkich części kabiny pasażerskiej. Dzięki temu, nawet na dziurawych wiejskich drogach pasażerowie zasiadający w Jaguarze są całkowicie odizolowani od pisków czy trzasków. Otacza ich wyłącznie błoga cisza...

... którą może zmącić jedynie ulewa. Możecie być jednak spokojni, Jaguary są przygotowane również na takie warunki. W centrum testowym producenta z Coventry znajdują się specjalne maszyny, które są w stanie wylać na samochód aż 790 litrów w ciągu minuty. To więcej, niż zużywacie podczas kąpieli. Znacznie więcej. Każdego dnia Jaguar wyrywkowo testuje jeden z wyprodukowanych pojazdów, aby sprawdzić, czy do jego wnętrza nie przedostała się choćby jedna, niepożądana kropla wody.

 

Dzięki tym wszystkim testom, samochody Jaguara są doskonale przystosowane do tego, co może je spotkać na drodze. Tym samym zapewniają kierowcy i pasażerom nie tylko ogromną frajdę z jazdy, lecz także poczucie bezpieczeństwa.

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Świat Jaguara
TAGI: Jaguar

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.