STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Jaguar Land Rover
Napisany przez , 2014-12-04

Jaguar Land Rover otwiera nową fabrykę w Chinach

UDOSTĘPNIJ

Postęp, jaki uczyniły Chiny w ostatnich latach jest niezwykle imponujący. Z peryferii światowej motoryzacji, ten azjatycki kraj wysunął się na pozycję lidera pod względem liczby sprzedawanych samochodów. Nie dziwi więc fakt, że Jaguar otworzył tam swoją fabrykę.

Położone na północ od Szanghaju zakłady w Changshu powstały dzięki współpracy brytyjskiego koncernu z chińskim Chery Automobile Company. Docelowo, na powierzchni 400 tys. metrów kwadratowych (co odpowiada powierzchni 52 stadionów Wembley) ma powstawać nawet 130 tysięcy egzemplarzy Jaguara i Land Rovera rocznie.

Jako pierwszy, z taśm montażowych w Changshu wyjechał najmniejszy z Range Roverów – Evoque. Chińczycy także zakochali się w brytyjskich samochodach, czego dowody odnajdziemy w wynikach sprzedaży. W ubiegłym roku na tamtejszym rynku nabywców znalazło ponad 100 tysięcy pojazdów koncernu Jaguar Land Rover. Tym samym, Państwo Środka stało się rynkiem o największym popycie na te auta na świecie.

Jeszcze przed końcem 2014 roku, zatrudnienie znajdzie tam nawet 2500 osób, które będą odpowiedzialne za montaż i proces produkcji Range Rovera Evoque. Co dalej? Oczywiście zakłady w Changshu nie skupią się wyłącznie na tym SUV-ie. W ciągu najbliższych dwóch lat, wytwarzane tam będą również modele Land Rovera i Jaguara.

Co ciekawe, chińskie zakłady Chery Jaguar Land Rover nie skupią się wyłącznie na produkcji. Brytyjski producent zamierza otworzyć tam również centrum badań i rozwoju, które będzie aktywnie wspierało inżynierów z Wielkiej Brytanii.

Między innymi dzięki takiej strategii, Jaguar odnotował w ubiegłym roku aż 19 procentowy wzrost sprzedaży – największy spośród producentów aut premium!

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Świat Jaguara

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.