STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Jaguar
Napisany przez , 2014-11-27

Ingenium. Centrum silnikowe Jaguara już otwarte

UDOSTĘPNIJ

Wraz z premierą najnowszego Jaguara XE, na rynku zadebiutowały także nowoczesne silniki Ingenium. Brytyjski producent nie spoczął na laurach i zamierza rozwijać tę technologię. Pomóc w tym ma nowe centrum badań i rozwoju.

Zlokalizowana w Wolverhampton fabryka będzie najnowocześniejszym tego typu obiektem w Wielkiej Brytanii. Nowe zakłady skupią się nie tylko na wytwarzaniu jednostek napędowych lecz również, a może i przede wszystkim, na rozwoju nowych technologii. Zapoczątkowana w modelu XE rodzina silników Ingenium stanowi punkt wyjścia dla inżynierów.

Kosztujące aż 500 mln funtów centrum ma zapewnić wysoką jakość wytwarzanych podzespołów. Trzy główne linie produkcyjne wytwarzają równocześnie blok silnika, głowicę i wał napędowy. Każdy z tych elementów rozpoczyna swoje życie jako zwyczajny kawałek metalu, by za sprawą precyzyjnych maszyn przeistoczyć się w części tworzące doskonałą całość, czyli motor Ingenium.

Dlaczego jest on tak przełomowy? To pierwszy silnik wysokoprężny w tej klasie, który zapewnia jednocześnie aż 380 Nm maksymalnego momentu obrotowego, emitując przy tym jedynie 99 g dwutlenku węgla na kilometr. Żaden inny producent nie osiągnął jeszcze podobnego rezultatu. Tym samym, Jaguar nie jest już kojarzony wyłącznie z rewelacyjnymi właściwościami jezdnymi czy obłędnie komfortowym wnętrzem, lecz również ekologią.

Za sprawą centrum silnikowego, możemy być pewni, że już niedługo rodzina Ingenium powiększy się o kolejnych członków, jeszcze mocniejszych i efektywniejszych! Już nie mogę się tego doczekać, a Wy?

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Świat Jaguara
TAGI: Jaguar

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.