STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
F-Type
Napisany przez , 2014-12-11

Jaguar F-Type z silnikiem o mocy 623 KM

UDOSTĘPNIJ

Jaguar F-Type, zwłaszcza w 550-konnej wersji R, to spełnienie motoryzacyjnych marzeń większości kierowców na świecie. Jednak dla niektórych to wciąż za mało. Z myślą o nich powstała "kuracja wzmacniająca" dla F-Type'a od firmy Hennessey. Efekty są oszałamiające!

Już w chwili rynkowego debiutu pojazd ten stał się legendą i ikoną motoryzacji. Jaguar F-Type, bo o nim mowa, reprezentuje wyjątkowe tradycje i doświadczenie Jaguara w budowie sportowych coupé. Jego korzenie sięgają ponad pół wieku wstecz, kiedy to lekkie i niezwykle mocne auta sygnowane przez drapieżnego kota odnosiły wspaniałe zwycięstwa na słynnych torach wyścigowych, jak Mille Miglia czy Le Mans.

Powróćmy jednak do teraźniejszości. Zaprojektowane przez Iana Calluma aerodynamiczne nadwozie Jaguara F-Type skrywa nowoczesne rozwiązania technologiczne, niezbędne w przypadku sportowych aut. Nie ma bowiem nic gorszego, niż nerwowe prowadzenie przy prędkościach rzędu 300 km/h, prawda? Bo właśnie tyle jest w stanie osiągnąć brytyjskie coupé.

Co więcej, odbywa się to przy symfonii dźwięków dochodzących z czterech końcówek układu wydechowego. Pod tym względem, F-Type'a możemy śmiało określić mianem maestro. Przeszywający ciało ryk w połączeniu z eksplodującym w rurach wydechowych paliwem stanowią ścieżkę dźwiękową, którą pokocha każdy miłośnik motoryzacji. Czy można chcieć więcej?

Jak się okazuje, można. Dowodem na to jest ostatnie dzieło firmy Hennessey, która wzmocniła brytyjską "v-ósemkę" z fabrycznych 550 KM do ponad 620 KM. Jak tego dokonali? Zwiększyli ciśnienie doładowania oraz wymienili chłodnicę powietrza na większą, wprowadzając na końcu zmiany w komputerze sterującym pracą jednostki napędowej.

Efekt? Auto rozpędza się teraz od 0 do 100 km/h w czasie 3,5 sekundy, a przejechanie 400 metrów ze startu zatrzymanego zajmuje mu zaledwie 11,4 sekundy. Tym samym, Jaguar F-Type znów pokazał pazur! Zresztą, zobaczcie to na poniższym wideo:

 

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Świat Jaguara
TAGI: F-Type

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.