STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Jaguar, F-Type
Napisany przez , 2015-01-06

Jaguar F-Type V6 dostępny także z manualną skrzynią

UDOSTĘPNIJ

Frajda z jazdy, uczucie jedności z maszyną i większe wyczucie podczas sportowej jazdy. Właśnie to oferują sportowe samochody z tylnym napędem i manualną skrzynią biegów. Nowy Jaguar F-Type V6 oferowany będzie także w takiej wersji.

Rozwój automatycznych przekładni i popularyzacja dwusprzęgłowych skrzyń sprawiły, że nowoczesne auta wyposażone w te rozwiązania są często szybsze i nawet bardziej ekonomiczne od samochodów ze skrzyniami manualnymi. Każdy kierowca, który uwielbia czerpać radość z jazdy przyzna jednak, że nic tak nie cieszy kierowcy jak dobrze skalibrowana ręczna przekładnia.

Doskonale wiedzą o tym inżynierowie i projektanci brytyjskiej marki. To właśnie w hołdzie dla tych, którzy uwielbiają czerpać radość z każdego przejechanego kilometra, nowy Jaguar F-Type V6 dostępny będzie z manualną skrzynią biegów. Nie tak dawno Jaguar poinformował o tym, że auto dostanie napęd na cztery koła, a teraz oficjalnie potwierdzono jeszcze informację o dodatkowym wariancie napędowym.

Jaguar F-Type V6 oferowany będzie z tą skrzynią zarówno w wersji F-Type jak i F-Type S, czyli w wariantach o mocy 340 oraz 380 KM. Za produkcję przekładni odpowiada ceniona niemiecka firma ZF, która ostatnimi czasy opracowała nawet ośmio- i dziewięciobiegowe automaty. Dla maksymalnego poprawienia osiągów i obniżenia masy, wiele elementów przekładni wykonanych zostało z superlekkiego aluminium.

Brytyjski producent nie podał jeszcze oficjalnych danych technicznych, jednak spodziewać się można, że przyspieszenie od 0 do 100 km/h będzie trwało najprawdopodobniej o około 0,1-0,2 s dłużej niż w przypadku wersji z automatem. Pomimo tego, manualna skrzynia sprawi, że F-Type będzie sprawiał jeszcze większą radość z jazdy i pozwoli kierowcy poczuć większą bliskość z pojazdem.

Przy okazji informacji o nowej przekładni, Jaguar pochwalił się także nowym systemem elektrycznego wspomagania układu kierowniczego o nazwie EPAS. To rozwiązanie pozwoli jeszcze odrobinę zmniejszyć spalanie i co najbardziej ucieszy ekologów, nowy Jaguar F-Type V6 będzie dzięki temu produkował mniejszą ilość szkodliwego dla atmosfery dwutlenku węgla.

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Świat Jaguara

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.