STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
jaguar
Napisany przez , 2015-01-29

Skradziony 46 lat temu Jaguar odzyskał właściciela

UDOSTĘPNIJ

13 maja 1968 roku zapadł głęboko w pamięci Ivana Schneidera, prawnika z Nowego Jorku. Tego dnia skradziono jego Jaguara E-Type. Na nic zdały się próby zlokalizowania auta. Pojazd ten po prostu zniknął. Do czasu.

“Zakup Jaguara E-Type stanowił dla mnie prezent, spełnienie marzeń. Musiałem długo oszczędzać, aby zarobić na ten pojazd. W końcu udało mi się. Po odłożeniu 15 tysięcy dolarów, co w latach 60. było bardzo dużą kwotą, skierowałem się do dealera Jaguara w Long Island, po czym zamówiłem upragnionego E-Type'a. Dlaczego akurat ten model? Wówczas uważałem go za najpiękniejsze auto na świecie. I jeśli mam być szczery, wciąż tak uważam” – powiedział Schneider.

W ten sposób spełnił on swoje marzenie i w listopadzie 1967 roku wyjechał upragnionym kabrioletem na drogi. Niestety, szczęście 36-letniego Schneidera trwało zaledwie 7 miesięcy. Majowa “13” okazała się dla niego wyjątkowo pechowa. Prawnikowi pozostało jedynie zgłosić sprawę na policję i czekać. Nie przypuszczał on jednak, że los wystawi jego cierpliwość na tak dużą próbę.

“Gdy odebrałem telefon, pomyślałem że to żart. Dawno pogodziłem się już z jego stratą, a ponadto wydawało mi się niemożliwe, by po 46 latach odnaleziono mój samochód i to jeszcze w niezłym stanie!” – opowiadał 82-letni dzisiaj Schneider. A jednak, auto powróci wkrótce do prawowitego właściciela, który już zapowiedział, że przywróci mu dawny blask.

Jak odzyskano Jaguara E-Type, znanego również pod nazwą XKE? Otóż podczas odprawy celnej w Los Angeles sprawdzono nr VIN pojazdu, który w kontenerze czekał już na transport statkiem do Holandii. Po weryfikacji okazało się, że to ten sam ciąg znaków, który 46 lat wcześniej podał policji Ivan Schneider, gdy zgłaszał kradzież Jaguara na lokalnym posterunku. W ten sposób funkcjonariusze dotarli do emerytowanego prawnika.

“Moim marzeniem jest doprowadzenie Jaguara E-Type do takiego samego stanu, w jakim był, gdy wyjeżdżałem nim z salonu. Od tamtej pory miałem wiele wspaniałych aut. Ale i tak uważam, że to właśnie E-Type jest najpiękniejszym z nich. To będzie doskonały kompan do wypraw po ulicach Long Island” – podsumował Schneider.

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Świat Jaguara
TAGI: jaguar

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.