STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
jaguar
Napisany przez , 2014-12-18

Jaguar podwójnym zwycięzcą Scottish Car Of The Year 2014

UDOSTĘPNIJ

Choć od premiery Jaguara XE minęło zaledwie kilka tygodni, model ten już otrzymał prestiżową nagrodę Scottish Car Of The Year Award. To jednak nie jedyne auto producenta z Coventry, które zostało wyróżnione przez jury tego konkursu.

Najgłośniejszą premierą Jaguara w tym roku była bez wątpienia prezentacja całkowicie nowego modelu klasy średniej – XE. Tym pojazdem, Brytyjczycy wyznaczyli najwyższe standardy w tym segmencie, nie wzorując się na konkurencji lecz tworząc zupełnie nową jakość. Co stanowi o innowacyjności Jaguara XE?

Przede wszystkim design. Zespół projektantów pod przewodnictwem Iana Calluma zdecydował się na odważne posunięcie. Tradycyjne, harmonijne proporcje zastąpiono kształtami znanymi ze sportowych coupé. Ponadprzeciętnie długa maska oraz krótki tył przywodzą na myśl raczej pojazdy wyścigowe, aniżeli stateczne sedany. To oczywiście nie koniec.

Pod tym atrakcyjnym nadwoziem odnajdziemy bowiem najnowocześniejszą technologię. Silniki z rodziny Ingenium to majstersztyk inżynierii. Specjalistom Jaguara udało się połączyć doskonałe osiągi z rekordowo niskim apetytem na paliwo. Pomimo dużych rozmiarów, Jaguar XE z jednostką wysokoprężną o mocy 163 KM zadowala się zaledwie 3,9 l paliwa na 100 km! Kto da... mniej? W tej chwili nikt, albowiem XE jest najoszczędniejszym autem w klasie.

Doceniło to jury Scottish Car Of The Year Award, przyznając temu modelowi nagrodę w kategorii “Najlepszy design i innowacyjność”. Jednak z rąk kapituły SCOTY szefowie Jaguara odebrali jeszcze jedno wyróżnienie. Jak myślicie, który model szczególnie przypadł im do gustu? Oczywiście niepowtarzalny F-Type.

Ten pojazd to marzenie każdego miłośnika motoryzacji. Spadkobierca legendy E-Type'a zachwyca każdym detalem I uzależnia już od pierwszego uruchomienia silnika. Bez znaczenia, czy jest to podstawowe V6 czy topowe, doładowane kompresorem V8. Jaguar F-Type to kwintesencja radości z jazdy oraz prawdziwie sportowych osiągów. Pod jego wrażeniem było także jury, które uznało go za najlepszy samochód sportowy. Drugi rok z rzędu. To wystarczająca rekomendacja, nieprawdaż?

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Świat Jaguara
TAGI: jaguar

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.