STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Jaguar
Napisany przez , 2015-01-20

Jaguar stworzył nową serię wyścigową dla klasyków

UDOSTĘPNIJ

Lata '50 i '60 przez wielu są uważane za złotą erę wyścigów samochodowych. Myli się jednak ten, kto twierdzi, że tamte czasy już nie wrócą. Dowodem tego jest Jaguar Heritage Challenge, czyli nowa seria wyścigowa dla klasyków.

Ryk widlastych "ósemek", "dziesiątek" a nawet "dwunastek", układ kierowniczy pozbawiony wspomagania i klasyczne, ręczne skrzynie biegów. Wyścigowe maszyny sprzed ponad pół wieku to zdecydowanie nie są zabawki dla małych chłopców. Wokół tych aut roztaczała się magiczna aura, która sprawiała, że na ich kierowców patrzono niemal jak na herosów. Dzięki Jaguar Heritage Challenge, te emocje znów powrócą.

Wyścigi klasyków od kilku lat cieszą się rosnącą popularnością. Nie tylko ze strony zawodników, lecz również kibiców, dla których jest to jedyna okazja by na żywo obejrzeć takie pojazdy w akcji. Już w przyszłym roku będą oni mogli podziwiać także wyczynowe klasyki spod znaku Jaguara. Jakie modele pojawią się na torze?

Regulamin Jaguar Heritage Challenge mówi, że w zawodach będą mogły wziąć udział te egzemplarze Jaguara, które wyprodukowano przed 1966 rokiem. Oznacza to, że o zwycięstwo powalczą m.in. C-Type, D-Type, E-Type oraz sedany Mk I i Mk II. To właśnie dzięki tym modelom, Jaguar zapisał się na kartach historii motorsportu złotymi literami.

Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy wyścigi ponad 50-letnich samochodów należą do emocjonujących, rozwiać je powinny dane techniczne Jaguarów z tamtych lat. Napędzany przez 3.4-litrowy silnik D-Type osiąga pierwszą "setkę" w 4,7 sekundy, a na prostej potrafi pędzić nawet 261 km/h! A to wszystko przy akompaniamencie sześciocylindrowego silnika z trzema gaźnikami Webera... Ach te lata '50!

Cykl Jaguar Heritage Challenge będzie składał się z pięciu rund, czterech na terenie Wielkiej Brytanii (w tym na legendarnym torze Silverstone) oraz jednej w Europie. Szczegóły dotyczące kalendarza tych imprez mają zostać ogłoszone w najbliższych tygodniach.

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Świat Jaguara
TAGI: Jaguar

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.