STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Jaguar F-Type
Napisany przez , 2015-01-22

Jaguar F-Type także w wersji wyścigowej?

UDOSTĘPNIJ

Od czasu pojawienia się na rynku w 2012 roku, Jaguar F-Type nieprzerwanie wzbudza zachwyt wśród kierowców, a także ekspertów z branży motoryzacyjnej. Czy nadszedł już czas, aby ten sportowy model podbił również tory wyścigowe?

Model F-Type nawiązuje do wspaniałej tradycji dwudrzwiowych coupe Jaguara z lat '50 i '60. Wówczas, takie pojazdy jak C-Type, D-Type czy legendarny E-Type nie tylko wyznaczały trendy w motoryzacyjnej modzie. Auta te ustanawiały również kolejne rekordy torów wyścigowych, zostawiając w tyle konkurentów z Włoch czy Niemiec.

Wraz z rynkowym debiutem F-Type'a, wspomnienia tych zwycięstw odżyły, a fani marki mają nadzieje, że pojazd spod znaku skaczącego kota znów jako pierwszy przekroczy linię mety w prestiżowych zawodach pod patronatem Międzynarodowej Federacji Samochodowej. Szczerze przyznam, że ja również należę do tej grupy kibiców Jaguara.

Szczegóły dotyczące tego projektu wciąż pozostają jeszcze tajemnicą. Nieoficjalnie jednak mówi się, że wyścigowa wersja Jaguara F-Type powstanie w oparciu o topową odmianę R Coupé. Seryjnie, pojazd ten wyposażony jest w doładowane kompresorem, 5-litrowe V8, dzięki czemu legitymuje się mocą aż 550 KM. Przypomnę, że wciąż mówimy o aucie drogowym. Ile więc koni mechanicznych znajdzie się pod maską wersji wyścigowej? Aż boję się pomyśleć...

Wszystko wskazuje natomiast na to, że Jaguar F-Type zostanie przygotowany zgodnie z regulaminem klasy GT3. Co to oznacza? "Wyścigówka" z Coventry stanie w szranki z m.in. Audi R8, Chevroletem Corvette czy Nissanem GT-R. Oczywiście są to godni rywale, jednak intuicja podpowiada mi, że kot znów pokaże pazur. A wtedy, lista nagród zdobytych przez F-Type'a w gablocie Jaguara znacznie się powiększy. Tym razem o trofea z torów wyścigowych.

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Świat Jaguara

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.