STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Jaguar F-Type
Napisany przez , 2015-01-13

Efektowny drifting w wykonaniu Jaguara F-Type i BMW M4

UDOSTĘPNIJ

Jaka jest największa zaleta kabrioletów? Przede wszystkim możliwość jazdy z "wiatrem we włosach". Jednak Jaguar F-Type Cabrio oferuje coś więcej. Znacznie więcej.

Decydując się na zakup sportowego cabrio, większość osób bierze pod uwagę osiągi, wygląd a także rasowy gang silnika. A co, jeśli na rynku jest pojazd, który łączy w sobie wszystkie te cechy, a ponadto daje coś "ekstra"? Wiecie już o jakim aucie mówię? Dokładnie tak, temat ten dotyczy Jaguara F-Type, spadkobiercy legendy E-Type'a.

Osiągi. Inżynierowie Jaguara nie zdecydowali się na półśrodki. Mamy tu do czynienia ze "starą szkołą", a konkretnie widlastymi "szóstkami" i "ósemkami". Najmocniejsza z nich pozwala na osiągnięcie prędkości 300 km/h, rozpędzając wcześniej ten pojazd do "setki" w mniej, niż 4,5 sekundy. Osiągi Jaguara F-Type sprawiają, że powiedzenie "wiatr we włosach" nabiera zupełnie nowego znaczenia. Zwłaszcza panie nie powinny sprawdzać ich świeżo po wizycie u fryzjera...

Wygląd. Choć Jaguar F-Type został zaprojektowany przez Iana Calluma już ponad 2 lata temu, to jego kształty do dzisiaj wzbudzają zachwyt ekspertów branży motoryzacyjnej, którzy określają je jako ponadczasowe. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w długiej liście nagród, jakimi obdarowano ten model. Zresztą wystarczy spojrzeć głęboko w jego kocie oczy, aby na zawsze zakochać się w F-Type.

Gang silnika. Już podstawowa wersja, napędzana przez jednostkę V6, wydaje z siebie dźwięki znane z torów wyścigowych. Dla tych, którzy oczekują jednak czegoś więcej, Jaguar przygotował specjalny przycisk na centralnej konsoli. Po jego wciśnięciu, zawory w układzie wydechowym otwierają się, uwalniając jednocześnie całą gamę odgłosów przywołujących skojarzenia ze sportowymi maszynami z przeszłości.

Lecz to nie wszystko. Jaguar F-Type daje także ogromną radość z jazdy, czyli coś, co jest wpisane w DNA każdego modelu producenta z Coventry. Napęd na tylną oś i doskonałe rozłożenie masy sprawiają, że jazda tym autem w kontrolowanym poślizgu staje się dziecinną igraszką. Zresztą wystarczy spojrzeć na poniższe wideo, w którym tłem dla F-Type'a jest BMW M4:

 

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Świat Jaguara

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.