STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Jaguar XE
Napisany przez , 2015-01-27

Nowy Jaguar XE, z Londynu do Berlina z Idris Elba.

UDOSTĘPNIJ

Idris Elba jest obecnie jednym z najpopularniejszych brytyjskich aktorów. Zagrał on m.in. w takich hitach, jak American Gangster czy Prometeusz. Jednak teraz, wcieli się on w rolę kierowcy Jaguara XE, by na trasie z Londynu do Berlina sprawdzić możliwości najbardziej ekonomicznego auta w swojej klasie.

Urodzony w Londynie aktor nigdy nie ukrywał, że poza kinem i teatrem, jego wielką miłością są również auta. Do tego stopnia, że od pewnego czasu każdą swoją wolną chwilę stara się poświęcać rajdom samochodowym. Ostatnio był nawet gościem Rajdu Monte Carlo, który otwierał tegoroczny sezon Mistrzostw Świata. Podczas tej imprezy, Idris Elba zasięgnął kilku porad od dwukrotnego Mistrza Świata tej dyscypliny, Sebastiana Ogiera.

Już wkrótce Idris Elba będzie mógł wykorzystać otrzymane w Monte Carlo wskazówki w praktyce, albowiem odbędzie on szczególną podróż Jaguarem XE. W trzy dni będzie musiał pokonać dystans aż 1200 kilometrów, jakie dzielą Londyn od Berlina. Swoją wyprawę udokumentuje krótkimi materiałami wideo. W stolicy Niemiec, Elba i jego Jaguar XE będą honorowymi gośćmi specjalnej imprezy, podczas której odbędzie się oficjalna prezentacja i debiut najnowszego dzieła producenta z Coventry na tamtejszym rynku.

Wyprawa Idrisa Elby ma jeszcze jeden cel. Podczas tej podróży, Jaguar XE ma udowodnić, że jest najbardziej ekonomicznym samochodem w swojej klasie. Egzemplarz, który pokona trasę z Londynu do Berlina, będzie napędzany przez nowoczesną jednostkę wysokoprężną z rodziny Ingenium. Ten czterocylindrowy silnik o pojemności 2-litrów generuje 163 KM i 380 Nm. Jednak nie moc, a zużycie paliwa było priorytetem brytyjskich inżynierów, a uzyskany przez nich rezultat wprawił w osłupienie cały motoryzacyjny świat.

Otóż Jaguar XE jest w stanie pokonać 100 km zużywając zaledwie 3,8 litra oleju napędowego! Przypomnę, że wciąż mówimy o dużym, luksusowym sedanie. Tymczasem wynik ten jest nieosiągalny nawet dla większości kompaktowych hatchbacków. Dzięki małemu apetytowi na paliwo, podczas wyprawy z Londynu do Berlina Elba nie będzie musiał szukać stacji benzynowych, lecz skupi się na realizacji wspaniałych klipów wideo z udziałem Jaguara XE, które będą dostępne w sieci już od 10 lutego.

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Wrażenia
TAGI: Jaguar XE

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.