STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Jaguar C-X75
Napisany przez , 2015-02-17

Jaguar C-X75 w nowym Bondzie.

UDOSTĘPNIJ

Już niedługo w kinach będzie miała premierę zupełnie nowa część filmu z Jamesem Bondem. Tym razem będzie on nosił nazwę „Spectre”, a jednym z bohaterów będzie Jaguar C-X75.

James Bond zdecydowanie najczęściej siadał za kierownicą Aston Martinów. W liczącej już 53 lata historii filmów z agentem 007 na ekranie kilkukrotnie pojawiały się jednak też Jaguary. Model XJ8 wystąpił w „Casino Royale” czy „Quantum of Solace”, XKR pojawił się w „Die Another Day”, a nowy XJ był jednym z aut wykorzystanych w „Skyfall”.

Wiadomo już na pewno, że w najnowszej produkcji James Bond zasiądzie za kierownicą Aston Martina DB10. Potwierdzono jednak oficjalnie, że w filmie weźmie udział także Jaguar C-X75. Prototypowy samochód koncepcyjny, który finalnie nie wejdzie do produkcji będzie autem filmowego czarnego charakteru.

Spodziewać się można widowiskowych pościgów, w których Jaguar C-X75 pokaże na co go stać. Według źródła specjalnie na potrzeby filmu brytyjski producent usunie z jednego z prototypów zespół hybrydowy na rzecz jednostki V8 o pojemności 5,0 l wspomaganej kompresorem.

Oficjalnie Jaguar C-X75 miał być hiperprojektem, który zakładał powstanie 250 modeli kosztujących nawet do 900 000 funtów. Niestety w 2012 roku inżynierowie stwierdzili, że wiązałoby się to ze zbyt dużą inwestycją i postanowiono, że Jaguar C-X75 pozostanie jedynie w fazie prototypu, ale część technologii stworzonej specjalnie na potrzeby tego projektu trafi do przyszłych aut brytyjskiej marki.

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Świat Jaguara
TAGI: Jaguar C-X75

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.