STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Jaguar F-Pace
Napisany przez , 2015-04-21

Nowy Jaguar F-Pace - skąd się wzięła ta nazwa?

UDOSTĘPNIJ

Już wkrótce ujawnione zostaną pierwsze oficjalne zdjęcia oraz dane techniczne nowego projektu brytyjskiej marki. Sprawdzamy dlaczego dział projektowy zdecydował się na wykorzystanie nazwy Jaguar F-Pace.

Niedługo Jaguar pokaże światu swojego pierwszego crossovera. Szef działu projektowego, Ian Callum, udzielił wywiadu brytyjskiemu magazynowi motoryzacyjnemu Auto Express, w którym zdradził dlaczego ostatecznie wybrano nazwę Jaguar F-Pace.

Pierwotnie zakładano, że model ten będzie nosił nazwę X-Type, jednak zarząd spółki odrzucił ją ze względu na konotacje z poprzednią generacją auta o takiej nazwie, który produkowany był w latach 2001-2009.

X-Type czy XQ?

Łącznie przedyskutowano aż osiem różnych wersji. Ian Cullum wspominał także o tym, że bardzo długo rozpatrywano nazwę XQ. Ostatecznie została ona jednak odrzucona ze względu na to, że literą „Q” w nomenklaturze Audi mianowane są SUV-y i crossovery. Ponadto Aston Martin używa samego „Q” jako nazwy programu personalizacji swoich aut.

Ostatecznie stwierdzono, że Jaguar F-Pace jest nazwą, która ma w sobie mnóstwo charakteru i jest na tyle oryginalna, że klienci brytyjskiej marki łatwo ją zapamiętają i będą kojarzyć z nowym modelem. Jaki będzie nowy crossover Jaguara? Niestety, ale będziemy musieli jeszcze trochę poczekać z odpowiedzią na to pytanie.

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Świat Jaguara

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.