STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Jaguar XE
Napisany przez , 2015-03-19

Nowy Jaguar XE także w USA

UDOSTĘPNIJ

Brytyjski producent samochodów luksusowych potwierdził oficjalnie, że nowy Jaguar XE oferowany będzie także na rynku amerykańskim. Czterodrzwiowa limuzyna zadebiutowała w USA przy okazji targów w Detroit.

Rynek Ameryki Północnej, czyli dla europejskiej motoryzacji Stany Zjednoczone i Kanada, zawsze jest czymś odmiennym. Silniki diesla w osobówkach nadal są tam rzadkością, a lokalny patriotyzm sprawia, że na czołowych miejscach list sprzedaży znajdują się auta rodzimych marek.

Pomimo tego Jaguar XE wyrusza na podbój segmentu małych, sportowych limuzyn. Zaczęło się od targów motoryzacyjnych w Detroit, gdzie oficjalnie pokazano wersję dedykowaną na amerykański rynek. Auto na pewno będzie tam dostępne w usportowionej odmianie Jaguar XE S.

340 KM dla Amerykanów

Pod maską tej wersji drzemie jednostka V6 o pojemności 3,0 l, która generuje moc 340 KM oraz 450 Nm momentu obrotowego. Dzięki temu Jag przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,1 s i rozpędza się do prędkości maksymalnej ograniczonej elektronicznie do 250 km/h.

Nie wiadomo czy w Stanach Zjednoczonych pojawi się Jaguar XE w wersji z silnikiem wysokoprężnym. Oficjalnie sportowa limuzyna trafi do amerykańskich salonów jeszcze w tym roku.

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Wrażenia
TAGI: Jaguar XE

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.