STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Jaguar
Napisany przez , 2015-03-03

Jaguar XK SS Steve'a McQueen'a w garażu Jaya Leno

UDOSTĘPNIJ

Jaguar XK SS należący przed laty do Steve'a McQueena trafia w ręce Jaya Leno. Znany z zamiłowania do motoryzacji amerykański prezenter prześwietla brytyjską legendę sportową.

Steve McQueen to legenda amerykańskiego kina. Chyba wszyscy mężczyźni przynajmniej raz w życiu widzieli słynny film Bullitt ze słynną sceną pościgową, w której grany przez McQueena bohater ucieka ciemnozielonym Mustangiem przed dwoma bandytami ścigającymi go czarnym Chargerem.

Aktor pozostawił po sobie wiele pamiątek, nie tylko w postaci świetnych ról filmowych. Jedną z nich jest Jaguar XK SS z 1956 roku, który podobnie jak filmowy Mustang ma ciemnozielony kolor. Ten konkretny egzemplarz, który należał wcześniej do McQueena, trafił w ręce Jaya Leno, który sprawdził jak Jaguar aktora spisuje się po latach.

Model XK SS napędzany był sześciocylindrowym rzędowym silnikiem o pojemności 3,4 l. Jednostka ta generowała aż 254 KM oraz 328 Nm momentu obrotowego, co w połączeniu z masą auta wynoszącą zaledwie 890 kg sprawiało, że Jaguar przyspieszał od 0 do 100 km/h w około 5 sekund i rozpędzał się do prędkości powyżej 240 km/h.

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Historia
TAGI: Jaguar

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.