STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Jaguar
Napisany przez , 2015-03-12

Jaguar F-Type i kontrola startu - jak to działa?

UDOSTĘPNIJ

Lewa noga na hamulec, prawą gaz do dechy, obroty wkręcają się na optymalną wartość i kiedy szybko zdejmiemy nogę z hamulca, nowy Jaguar F-Type będzie potrzebował tylko 4,2 s żeby rozpędzić się do 100 km/h. Tak właśnie działa system kontroli startu.

Jaguar F-Type wyposażony jest w nową, superszybką ośmiobiegową przekładnię Quickshift. Automatyczne skrzynie nie mają fizycznego pedału sprzęgła, więc kierowcy bardzo trudno jest ruszyć z wyższych obrotów i uzyskać optymalne przyspieszenie. Właśnie wtedy przychodzi system kontroli startu Dynamic Launch.

Chcąc ruszyć w skrzyni automatycznej, kierowca ustawia pokrętło na pozycję „D” i kiedy zdejmie nogę z hamulca, auto rusza z miejsca. Wciskając pedał gazu do oporu auto uzyskuje maksymalne możliwe przyspieszenie, ale rusza z miejsca z dolnego zakresu obrotów.

Nowy Jaguar F-Type wyposażony został w system kontroli startu. Jego działanie polega na tym, że chwilowo wysprzęgla przekładnię i pozwala kierowcy wejść na optymalne dla auta obroty. Po aktywowaniu odpowiedniej procedury, kierowca wciska pedał hamulca lewą nogą, prawą dociska pedał gazu i kiedy będzie gotowy do startu po prostu zdejmuje nogę z hamulca.

Wtedy też auto wystrzeliwuje do przodu mając do dyspozycji możliwie maksymalną moc oraz moment obrotowy. Towarzyszą temu ogromne przeciążenia w kabinie, wrażenie wgniatania kierowcy i pasażera w fotel, a także coraz szerszy uśmiech pojawiający się na ich twarzach. To właśnie dzięki systemowi kontroli startu, która dosłownie przygotowuje auto do wykorzystania swojego maksymalnego potencjału, współczesne samochody z napędem na tylną oś mogą tak szybko ruszać z miejsca.

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Technika
TAGI: Jaguar

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.