STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Jaguar
Napisany przez , 2015-02-26

Jaguar XF Sportbrake - pojemna bestia

UDOSTĘPNIJ

W 2012 roku na targach motoryzacyjnych w Genewie Jaguar zaprezentował swój sposób na luksusowe kombi. Model nosi nazwę XF Sportbrake i jest doskonałą alternatywą dla niemieckiej konkurencji.

Podobnie jak podczas drugiej wojny światowej, tak i teraz głównymi rywalami brytyjskich producentów są niemieckie koncerny motoryzacyjne. Jaguar postanowił odważnie wkroczyć do niszy, w której niepodzielnie rządzi trójka Mercedes, BMW oraz Audi.

Model XF Sportbrake powstał na bazie Jaguara XF z nadwoziem typu sedan. Inżynierowie deklarują, że od słupka B, czyli tego pomiędzy przednimi, a tylnymi drzwiami, to jednak zupełnie inne auto. Pod względem stylistycznym Jaguar XF Sportbrake zbiera same superlatywy. Pomimo dużego bagażnika auto wygląda zgrabnie i dynamicznie, nadal zachowując luksusową, sportową stylistykę. Wersja kombi jest o 5 mm dłuższa i 70 kg cięższa.

Pojemne, luksusowe i superszybkie - Sportbrake

Dodatkowa masa to oczywiście dodatkowe wzmocnienia, nadwozie oraz ogromna tylna klapa, pod którą skrywa się prawdziwa jaskinia. Bagażnik Jaguara XF Sportbrake pomieści 550 litrów, a po złożeniu oparć tylnej kanapy powierzchnia ładunkowa zwiększa się do bagatela 1675 litrów. W organizacji przestrzeni kufra pomoże podwójna podłoga, pod którą można trzymać mniejsze, bardziej wartościowe przedmioty. Spore znaczenie mają także regularne kształty bagażnika XF Sportbrake, przez co łatwiej zapakować do wnętrza duże kartony czy torby podróżne.

Kombi Jaguara dostało z tyłu samopoziomujące się zawieszenie pneumatyczne, które w razie przewożenia ciężkich przedmiotów zadba o to, żeby prześwit tylny zawsze pozostawał taki sam. Co ciekawe, brytyjski producent oferuje także Jaguara XF Sportbrake we wściekłej odmianie XFR-S Sportbrake. Tutaj pod prawą nogą kierowcy drzemie 550 KM, a prędkość maksymalna superszybkiego kombi wynosi aż 300 km/h.

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Technika
TAGI: Jaguar

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.