STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
London Design Awards
Napisany przez , 2015-03-17

Jaguar z nagrodą London Design Awards

UDOSTĘPNIJ

Wiosenne słońce za oknem coraz częściej zachęca do jazdy na rowerze, a otrzymana przez Jaguara nagroda sprawia, że warto przypomnieć projekt jednośladu o nazwie Dogma F8. Wspólne dzieło marki z Coventry, Pinarello oraz Team Sky otrzymało bowiem tytuł London Design Awards w kategorii Product Design, Sport and Active life.

Co łączy producenta luksusowych i sportowych samochodów, wytwórcę rowerów szosowych oraz profesjonalny zespół kolarski? Ich wspólnym mianownikiem jest pasja i dążenie do perfekcji w każdej dziedzinie. Tylko w ten sposób można odnieść sukces. A ten z kolei mierzy się zdobytymi tytułami. Jednym z nich jest właśnie nagroda London Design Awards, którą uhonorowano ten niezwykły projekt.

Dogma F8, jeden z najlepszych rowerów szosowych ostatnich lat, powstał w oparciu o doświadczenie włoskiego producenta rowerów Pinarello. Dzięki wsparciu udzielonemu przez inżynierów Jaguara, udało się stworzyć niezwykle aerodynamiczną maszynę, na której kolarze grupy Team Sky mogli sięgać po zwycięskie laury w 2014 roku.

Zaangażowanie Jaguara najlepiej oddają słowa Carstena Jappesena, szefa operacyjnego Team Sky. "Cały projekt nie miałby szans na powodzenie bez wiedzy i możliwości, jakie posiada Jaguar. Ich doświadczenie w zakresie zdolności obliczeniowej dynamiki płynów i projektowania z użyciem tunelu aerodynamicznego były znaczącą wartością w tym przedsięwzięciu."

"Jesteśmy zaskoczeni, że już w pierwszym roku współpracy otrzymaliśmy tak ważną nagrodę, jak London Design Awards. To pokazuje zaangażowanie wszystkich członków zespołu, nie tylko Jaguara, w stworzenie wydajnego i stylowego roweru, jakim bez wątpienia jest Dogma F8" - powiedział Mark Cameron, Global Brand Experience Director Jaguara.

Ja, w przeciwieństwie do pana Camerona zaskoczona nie jestem. Albowiem Jaguar ma tę tajemniczą właściwość, że niemal wszystko czego dotknie, zamienia się w obiekt pożądania i sukces. Bez względu, czy napędzane jest nogami, czy silnikiem, czy ma dwa koła, czy też cztery. To musiało się tak skończyć. Nie mam wątpliwości, że nagroda London Design Awards to dopiero początek serii nagród dla tego projektu.

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Świat Jaguara

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.