STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Idris Elba
Napisany przez , 2015-04-10

Idris Elba podsumowuje wyprawę Londyn-Berlin Jaguarem XE

UDOSTĘPNIJ

Przejechać cztery kraje w 3 dni samochodem klasy średniej w zimowych warunkach, osiągając średnie zużycie paliwa poniżej 5 l./100 km. Niemożliwe? Nie dla Jaguara XE z silnikiem Ingenium, za kierownicą którego zasiadł Idris Elba.

Znany brytyjski aktor i muzyk, Idris Elba, stanął przed nie lada wyzwaniem. W 3 dni musiał on pokonać Jaguarem XE dystans ponad 1200 kilometrów. Właśnie tyle dzieli bowiem Londyn od stolicy Niemiec, Berlina. Podczas tej podróży miał on również sprawdzić, czy Jaguar XE rzeczywiście jest rekordzistą w swojej klasie pod względem niskiego zużycia paliwa?

Oczywiście producent z Coventry mógł przeprowadzić podobną próbę w warunkach letnich, na zamkniętym obiekcie. Jednak czy taki test byłby w jakikolwiek sposób miarodajny? Dlatego też zdecydowano się na podróż zwykłymi, otwartymi dla użytkowników drogami, do tego w szczycie sezonu zimowego. Efekt? Jaguar XE po raz kolejny potwierdził, że jest autem przełomowym w swojej klasie.

Przez trzy dni, Elba zmagał się z ciężkimi warunkami atmosferycznymi, które nie ułatwiały mu zadania. W tym czasie miał on jednak okazję, by poznać Jaguara XE z naprawdę bliska. Czy auto zrobiło na nim wrażenie? - Jestem wielkim fanem wszelkich nowinek technologicznych, a w tym aucie ich nie brakowało. Szczególnie spodobał mi się system audio. Podczas jazdy mogłem nawet zaplanować własny set! - powiedział Elba.

Dlaczego akurat set? Otóż zwieńczeniem podróży była wizyta na specjalnej imprezie dla 200 zaproszonych gości, w czasie której odbyła się oficjalna prezentacja Jaguara XE w Niemczech, zaś za konsoletą stanął nie kto inny, jak właśnie Idris Elba.

A jak spisał się główny bohater tego wpisu, czyli Jaguar XE? Na dystansie 1200 kilometrów, średnie zużycie paliwa wyniosło 4,3 l./100 km. Przypomnę, że mówimy o sedanie klasy średniej, który podróżował w warunkach zimowych! Tym samym, najnowsze dziecko Jaguara potwierdziło klasę brytyjskich inżynierów i rozwiało wszelkie wątpliwości co do swojej przewagi nad konkurencją. Zresztą, czy ktoś w ogóle przypuszczał, że może być inaczej?

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Świat Jaguara
TAGI: Idris Elba

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.