STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Jaguar F-Type
Napisany przez , 2015-04-14

Jaguar F-Type, nieprzerwane pasmo sukcesów

UDOSTĘPNIJ

W świecie motoryzacji, mianem "żywej legendy" zwykło się określać samochody, które zapisały się złotymi literami na kartach historii jeszcze zanim zakończono ich produkcję. Wśród modeli producenta z Coventry, bez wątpienia jest nim Jaguar F-Type.

Choć Jaguar F-Type zadebiutował na rynku pod koniec 2013 roku, to zaprojektowany pod czujnym okiem Iana Calluma pojazd wciąż nie przestaje zadziwiać i przede wszystkim zachwycać ekspertów z branży motoryzacyjnej. Powiecie że przesadzam? Jak jednak inaczej wytłumaczyć fakt, że w minionym miesiącu pojazd ten zwyciężył w trzech kolejnych plebiscytach?

Lista nagród, jakie zdobył Jaguar F-Type, jest już tak długa, że materiałów wystarczyłoby na oddzielnego bloga. Coupe lub roadster (Jaguar F-Type oferowany jest w dwóch wersjach nadwoziowych) producenta z Coventry to istny fenomen na kołach. Jakie wyróżnienia otrzymał on ostatnio?

Tym razem wygrał on w konkursie Automotive Managment w kategorii Najlepszy Nowy Samochód. Co ważne, w pokonanym polu zostawił on niemieckich rywali, Audi TT i Mercedesa C Coupe, potwierdzając tym samym swoją wyższość nad konkurencją. To jednak nie koniec nagród dla Jaguara F-Type.

Zwyciężył on bowiem w konkursie UK Car of The Year, czyli brytyjskiej edycji plebiscytu na samochód roku. W kategorii pojazdów sportowych, model F-Type Coupe nie miał sobie równych. W klasie o tej samej nazwie, lecz konkursie zorganizowanym przez portal ContractHireAndLeasing.com, Jaguar F-Type Coupe ponownie nie dał szans rywalom.

Co zdecydowało o jego wygranej? Niesamowite osiągi, zwinność oraz elektryzujący dźwięk układu wydechowego. Dodatkowo, jeden z jurorów konkursu UK Car of The Year przyznał z rozbrajającą szczerością, że wystarczy spojrzeć na Jaguara F-Type aby go polubić, lecz po jeździe tym autem jest się w nim zakochanym... Może więc pora, abyście i Wy spróbowali swoich sił za kierownicą tego auta?

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Świat Jaguara

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.