STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Jaguar
Napisany przez , 2015-04-01

Jaguar, nowy nabytek polskiej Policji

UDOSTĘPNIJ

To, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe, dzisiaj stało się faktem. W tym miesiącu polscy funkcjonariusze Policji drogowej zostaną wyposażeni w Jaguary F-Type. Mają one pomóc w walce z piratami drogowymi na autostradach.

Dotychczas, policjanci byli skazani na ściganie krewkich kierowców za pomocą Opli, Volkswagenów czy Fordów. Choć w większości przypadków auta te sprawdzały się w roli radiowozów, o tyle zatrzymanie sportowych pojazdów czy motocykli stanowiło już dla nich spore wyzwanie. Wkrótce to się jednak zmieni. Z pomocą przyszedł bowiem Jaguar.

Komenda Główna Policji już od kilku miesięcy prowadziła intensywne poszukiwania pojazdu, który spełniłby wyśrubowane wymagania. Czego oczekiwano po tej maszynie? Lekkiego, dwuosobowego nadwozia, napędu na obie osie pozwalającego na bezpieczną i dynamiczną jazdę w każdych warunkach atmosferycznych, a także mocnego silnika – te cechy miał spełniać nowy postrach piratów drogowych. Spełniał je tylko Jaguar F-Type R Coupe.

Nie wiadomo jeszcze, ile sztuk tego modelu trafi do rąk funkcjonariuszy. Wiadomo natomiast, że będą one wyposażone w 5-litrową "v-ósemkę" doładowaną kompresorem. Cały zestaw generuje 550 KM. Dzięki temu, osiągnięcie 100 km/h zajmuje mu tylko 4,2 sekundy. Jednak dla policjantów większe znaczenie ma prędkość maksymalna Jaguara, która wynosi aż 300 km/h. Teraz nawet "Boguś w M3" nie będzie mógł uciec naszym funkcjonariuszom.

Zanim to jednak nastąpi, polscy policjanci odbędą treningi na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii. To właśnie tam od wielu lat organizowane jest Grand Prix Formuły 1. Funkcjonariusze nie będą się ścigać, lecz zapoznawać ze swoim przyszłym narzędziem pracy pod okiem Martina Brundle. Ten były już zawodnik F1 nauczy ich m.in. techniki wystawiania za okno lizaka przy prędkości ponad 250 km/h. Nie wiadomo jeszcze, czy przy tej okazji nie będzie trzeba zamówić nowych, wytrzymalszych lizaków...

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Świat Jaguara
TAGI: Jaguar

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.