STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
historyczne jaguary
Napisany przez , 2014-05-06

Historyczne Jaguary na Mille Miglia Storica 2014

UDOSTĘPNIJ

Setki ostrych zakrętów, potężne różnice wysokości oraz wąskie drogi biegnące przez malownicze tereny Lombardii i Toskanii. Tak w skrócie można opisać organizowany w latach 1927-1957 wyścig Mille Miglia. W tym roku odbędzie się kolejna edycja historycznej parady aut, biorących niegdyś udział w tej imprezie. Na trasie nie zabraknie oczywiście historycznych Jaguarów.

 

 

W tym roku, impreza „Mille Miglia Storica” odbędzie się w dniach 15-18 maja. Pomimo towarzyskiego charakteru tego wydarzenia, przed kierowcami klasycznych aut stoi nie lada wyzwanie – pokonanie przeszło 1000 kilometrów na trasie Brescia-Rzym-Brescia. Będzie to bowiem wyprawa po górskich serpentynach Lombardii i Toskanii. Trasa wiedzie dokładnie tymi samymi drogami, na których w pierwszej połowie XX wieku ścigali się najodważniejsi kierowcy w Europie.

 

 

W tym wydarzeniu wezmą udział również historyczne Jaguary przygotowane przez Jaguar Heritage Racing. Na trasie pojawią się takie maszyny, jak np. XKS, C-Type czy D-Type. Będą prowadzone przez znanych na całym świecie aktorów i piosenkarzy. Swój udział za kierownicą historycznych Jaguarów zapowiedziały już takie gwiazdy, jak Jeremy Irons, Amy McDonald, Jodie Kidd czy Daniel Day-Lewis.

 

 

Zgodnie z regulaminem Mille Miglia Storica, mogą w niej wziąć udział wyłącznie oryginalne pojazdy, które niegdyś stanęły już na starcie legendarnego wyścigu. Jednak w przypadku historycznego Jaguara XK 120 Coupe, w słynnym Mille Miglia brał już udział nie tylko samochód, ale także jego kierowca – sir Stirling Moss. Nie jest to jedyny zawodowiec, który zasiądzie za kierownicą historycznego Jaguara. 60-letni model D-Type poprowadzą byli zawodnicy Formuły 1 – Martin Brundle i Bruno Senna.

 

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Historia

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.