STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Jaguar E-Type
Napisany przez , 2014-05-19

Jaguar E-Type - rekordowa cena na aukcji

UDOSTĘPNIJ

Zamożni inwestorzy coraz chętniej lokują swoje środki w klasycznych samochodach, a Jaguar E-Type to jeden z ich częstych wyborów. Już w 2013 roku padły aż dwa rekordy cenowe dla tego modelu: w sierpniu podczas aukcji Gooding & Co. w Pebble Beach zielony E-Type z 1965 roku, z nadwoziem otwartym osiągnął wartość 267 500 dolarów, podczas gdy do tej pory nawet idealne egzemplarze wyceniano na 90 tys. dolarów.

Już wtedy niektórzy właściciele E-Type’ów zaczęli zastanawiać się, czy ich samochody nie są zbyt drogie, by po prostu je użytkować. Zwłaszcza, że kolejny rekord pobito już we wrześniu podczas aukcji na Goodwood Revival: roadster z 1961 roku, z silnikiem 3.8, podwoziem najstarszego typu i przebiegiem tylko 32 tys. mil zmienił właściciela za 225 tys. funtów (364 tys. dolarów według ówczesnego kursu).

e-type

Listopadowa aukcja RM w Nowym Jorku te obawy jeszcze wzmocniła: to tam za E-Type zapłacono rekordową jak do tej pory kwotę 467 500 dolarów. Jednak rekordzista to nie zwykły Jaguar E-Type. Czarny kabriolet z 1966 roku i silnikiem 4.2 ma oryginalny przebieg 71 000 mil i kilka pożądanych cech, takich jak rzadko spotykane, zakryte lampy. Samochód ten był wielokrotnie prezentowany na pokazach w Stanach Zjednoczonych – trzykrotnie zdobył maksymalną, stupunktową notę podczas zlotu klasycznych Jaguarów w USA oraz został odznaczony tytułem National Champion przez Jaguar Club of North America. „Black Beauty” (czarna piękność), jak brzmi przydomek tego pojazdu, przeszedł wprawdzie w przeszłości renowację, ale nie objęła ona idealnie zachowanego nadwozia – całkowicie odbudowano za to wnętrze i silnik.

e-type

Galopada cen klasycznych samochodów zdaje się nie mieć końca od 2010 roku. Wiele wskazuje na to, że już niedługo zobaczymy więc E-Type za pół miliona dolarów.

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Świat Jaguara

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.