STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Jaguar na Super Bowl
Napisany przez , 2014-05-15

„Rendezvous" Jaguar na Super Bowl

UDOSTĘPNIJ

„Czy zwróciliście kiedyś uwagę, że we wszystkich Hollywoodzkich filmach czarne charaktery to Brytyjczycy?” Tym pytaniem rozpoczyna się tegoroczny klip reklamowy Jaguara pt. „Rendezvous”, przygotowany specjalnie z myślą o finale ligi NFL – Super Bowl.

Aby zrozumieć w czym tkwi fenomen spotów reklamowych Super Bowl, należy przyjrzeć się liczbom. Średnia oglądalność finału największej ligi futbolu amerykańskiego na świecie sięga ponad 100 mln widzów. W ostatnich minutach spotkania przekracza nawet 160 mln oglądających. To więcej, niż wynosi 50% populacji całych Stanów Zjednoczonych!

Tak duża liczba widzów nie mogła oczywiście ujść uwadze reklamodawców, którzy specjalnie z myślą o Super Bowl przygotowują najbardziej efektowne spoty filmowe. Tutaj każda sekunda jest na wagę złota. Dosłownie. Zaledwie 30 sekund czasu antenowego w przerwie finału Super Bowl kosztuje ok. 4 mln dolarów.

Chcąc jak najlepiej wypaść w oczach widzów, należy zaskoczyć pomysłowością i oryginalnością – tylko w ten sposób można utkwić w ich pamięci zyskując przy tym wielką popularność.


jaguar na super bowl
W tym roku Jaguar postanowił przypomnieć o swoich brytyjskich korzeniach. W wyreżyserowanej przez Toma Hoopera reklamie wystąpiło trio znanych aktorów z Wielkiej Brytanii. W klipie „Rendezvous”, Sir Ben Kingsley, Tom Hiddleston oraz Mark Strong nawiązują do hollywoodzkich kreacji „czarnych charakterów”. Co ich cechuje? Pełne opanowanie, charyzma, wieczna pewność siebie to cechy charakterystyczne wszystkich czarnych charakterów. I najważniejsze – jeżdżą Jaguarami. To dobrze być złym, nieprawdaż?

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Świat Jaguara

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.