STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
 F-Type
Napisany przez , 2014-05-07

10 powodów, dla których F-Type jest najlepszym samochodem sportowym

UDOSTĘPNIJ

Jeśli jeszcze masz wątpliwości czy Jaguar jest najlepszym samochodem sportowym - zaraz się ich pozbędziesz!

1. Niska masa. Poszycie zewnętrzne F-Type (z wyjątkiem klapy bagażnika) wykonano z nowoczesnego stopu aluminium AC600.

2. Perfekcyjny rozkład mas i niski środek ciężkości. Środek ciężkości samochodu wypada bardzo nisko, natomiast krótkie zwisy powodują, że praktycznie cała masa pojazdu znajduje się między osiami.

f-type

3. Aktywna aerodynamika. Tylny spoiler wysuwa się automatycznie przy 100 km/h, zwiększając siłę nacisku na tylną oś o maksymalnie 120 kg. Przy 65 km/h z powrotem elegancko chowa się w obrysie pojazdu. 

4. Superskuteczne hamulce. Do budowy zacisków używano aluminium, żeby zmniejszyć nieresorowaną masę pojazdu. W zależności od wersjitarcze hamulcowe mają różny rozmiar.

5. Aktywne zawieszenie. W F-Type S i F-Type V8 układ Adaptive Damping analizuje wychylenie i pionowy ruch nadwozia 100 razy na sekundę, dostosowując siłę tłumienia indywidualnie dla każdego amortyzatora.

6. Aktywny tylny dyferencjał o zwiększonym tarciu wewnętrznym. W F-Type w tylnym mechanizmie różnicowym zastosowano sprzęgło wielopłytkowe z elektrycznym siłownikiem, który w ułamku sekundy może „spiąć” tylne koła, zwiększając przyczepność. 

7. Silniki z kompresorem. Wszystkie jednostki napędowe modelu F-Type zostały wyposażone w doładowanie mechaniczne.

8. Ośmiobiegowa skrzynia automatyczna. Dzięki niej silnik pracuje w optymalnym zakresie obrotów, a podczas szybkiej jazdy osiąga niskie zużycie paliwa.

9. Najwyższy poziom bezpieczeństwa. Inteligentne światła biksenonowe dostosowujące promień światła do prędkości i kąta skrętu, system monitorowania martwego pola, kamera cofania, a także układ automatycznego hamowania awaryjnego to gwarancja, że szybka jazda F-Type nie odbywa się z zagrożeniem dla bezpieczeństwa. 

10. Dopracowanie w najmniejszych szczegółach. Klamki ukryte w linii nadwozia wysuwają się automatycznie, gdy kierowca zbliży się do samochodu. Gdy potrzeba mocniej schłodzić wnętrze, z konsoli środkowej unoszą się dodatkowe nawiewy.

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Technika
TAGI: F-Type

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.