STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Jeremy Clarkson i Jaguar
Napisany przez , 2014-05-29

W rękach specjalisty - Jeremy Clarkson i Jaguar

UDOSTĘPNIJ

Niektórzy mówią, że jako pierwszy dotarł samochodem na biegun geomagnetyczny oraz amfibią własnej konstrukcji pokonał kanał La Manche. My wiemy tylko, że Jeremy Clarkson uwielbia szybkie samochody i właśnie przetestował Jaguara F-Type.

W ręce Clarksona trafiła wersja F-Type Cabrio, napędzana przez 3-litrowy motor V6 z kompresorem, który generuje 380 KM. Sprint od 0 do 100 km/h? Tylko 4,8 sekundy! Prędkość maksymalna? Aż 275 km/h! A to wszystko w niewielkim kabriolecie z napędem na tylną oś. Modelem F-Type Jaguar wrócił do lat ’60 XX wieku, kiedy to słynął nie tylko z budowy luksusowych limuzyn, lecz również sportowych coupé.

Jednak minioną epokę przypominają nie tylko założenia konstrukcyjne, lecz także dźwięki, jakie wydobywają się z układu wydechowego F-Type’a. – „Gdy przyspieszasz i zmieniasz bieg na wyższy, auto prycha jak hipopotam. Gdy wciskasz gaz mocniej, zaczyna już ryczeć. Ale gdy znowu odejmiesz gaz… To po prostu trzeba usłyszeć, tak brzmią lata ’60!” – skwitował Jeremy Clarkson. To jednak nie koniec. Jeśli dla kogoś układ wydechowy Jaguara F-Type jest zbyt cichy, jednym przyciskiem może aktywować tryb sportowy, który zwiększa intensywność doznań. Tych słuchowych oczywiście

 

 

Kolejnym czynnikiem, który zachwycił Clarksona, było wyposażenie tego auta. Jaguar F-Type w niczym nie przypomina sportowych pojazdów, które w kabinie pasażerskiej mają jedynie dwa fotele oraz kierownicę. Brytyjskie cabrio zostało wyposażone w m.in. przyciski wykonane z brązu, elektrycznie sterowane fotele oraz podświetlenie deski rozdzielczej we wszystkich kolorach tęczy – który z nich wybierzemy zależy tylko od naszego nastroju… A ten, jeśli zasiadamy w Jaguarze F-Type, może być wyłącznie wyborny!

 

jeremy clarkson i jaguar

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Wrażenia

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.