STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
 Lightweight E-type
Napisany przez , 2014-07-03

Powrót legendy Jaguara. Unikatowa szóstka Lightweight E-type.

UDOSTĘPNIJ

Jaguar E-Type to auto, które słusznie dorobiło się statusu legendy i jednego z najpiękniejszych samochodów w historii motoryzacji. Po ponad 50 latach od premiery konstrukcji, brytyjska marka chce ją wskrzesić w ściśle limitowanej serii. Zmartwychwstanie jednak nie standardowa wersja, a wyjątkowy Lightweight E-Type.

Jaguar E-Type w różnych specyfikacjach produkowany był w latach 1961-1975. Auto, określone przez Enzo Ferrariego „najpiękniejszym kiedykolwiek wyprodukowanym samochodem”, doczekało się również edycji specjalnych – Low Drag Coupé i Lightweight E-Type. Ten drugi, produkowany w latach 1963-1964, był lżejszy od normalnej wersji o ok. 114 kg dzięki zastosowaniu w pełni aluminiowej karoserii oraz bloku silnika. Źródłem napędu samochodu był 3,8-litrowy motor generujący 305 KM (o 36 KM więcej od ówczesnej wersji standardowej).

Lightweight E-Type

Szefostwo Jaguara początkowo planowało produkcję 18 egzemplarzy wyjątkowego Lightweight  E-Type. Ostatecznie powstało jednak tylko 12 sztuk, z czego 11 przetrwało do dziś.  Dodatkowo skonstruowano również dwa zapasowe nadwozia.

W maju 2014 roku Jaguar ogłosił, że wypełni swoją obietnicę sprzed ponad półwiecza i zbuduje brakujące 6 egzemplarzy auta. Będą to prawdziwe oryginalne Jaguary Lightweight  E-Type. Do ich produkcji nie zostaną bowiem wykorzystane żadne nowoczesne rozwiązania, a pod maski samochodów trafią 6-cylindrowce o pojemności 3,8 l generujące identyczną moc jak kiedyś.

lightweight e-type

Mimo daty produkcji, ręcznie składane nowe Jaguary Lighweight  E-Type będą więc prawdziwymi klasykami. Nie trudno się domyślić, że unikatowa szóstka okaże się łakomym kąskiem dla zamożnych koneserów motoryzacji, którzy chcieliby je włączyć do swoich kolekcji. 

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Świat Jaguara

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.