STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Team Sky z Jaguarem
Napisany przez , 2014-06-19

Jaguar wspiera pasje - Team Sky z Jaguarem

UDOSTĘPNIJ

Ponad 3 tysiące kilometrów tras, wyczerpujące podjazdy, zmienna pogoda oraz zjazdy z prędkością przeszło 100 km/h – tak w skrócie można opisać Wielką Pętlę, czyli legendarny wyścig kolarski Tour de France. W tym roku, jedna z czołowych ekip, Team Sky, będzie wspierana przez Jaguara.

Jednak podczas tegorocznej edycji legendarnego wyścigu, producent z Coventry będzie nie tylko sponsorem zespołu, lecz także partnerem technologicznym. Jaguar nawiązał bowiem współpracę z włoskim producentem rowerów – Pinarello. Dzięki wymianie doświadczeń, kolarze zespołu Team Sky otrzymają wyjątkowe i dopracowane rowery o nazwie Dogma F8, które pozwolą im na walkę o czołowe lokaty w tegorocznym Tour de France.

Team Sky z Jaguarem

To pierwszy raz, kiedy Jaguar w tak dużym stopniu angażuje się w wyścig kolarski. Na czym dokładnie polegał udział Brytyjczyków w tworzeniu Dogmy F8 na Tour de France 2014? Przede wszystkim sprzęt ten był testowany w tunelu aerodynamicznym, w którym na co dzień sprawdza się nadwozia Jaguarów. W efekcie, nowy rower stawia aż o 26% mniejszy opór aerodynamiczny, niż poprzednik. Zmianie uległ także rozstaw osi oraz sylwetka kolarza podczas jazdy. To również wpłynęło na tak doskonały wynik.

 

Jaguar jest bardzo zadowolony ze współpracy z Pinarello oraz Team Sky podczas zbliżającego się Tour de France. – Po raz pierwszy nasze drogi skrzyżowały się w 2010 roku. Od tamtej pory uczyniliśmy wspólnie ogromny postęp i jestem niezmiernie szczęśliwy, że ciągle rozwijamy naszą współpracę w kolejnych obszarach – powiedział Mark Cameron, dyrektor Jaguara.

Wyścig Tour de France rozpoczyna się w tym roku 5 lipca. Próba generalna nowego roweru odbędzie się miesiąc wcześniej, w innym wyścigu – Critérium du Dauphiné.

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Świat Jaguara

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.