STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Coupé R vs Porsche 911
Napisany przez , 2014-06-16

Rywalizacja na najwyższym poziomie: F-TYPE Coupé R vs Porsche 911

UDOSTĘPNIJ

Modelem F-Type Jaguar powrócił do swoich sportowych korzeni, czyli legendarnego E-Type'a, który był produkowany w latach 60. ubiegłego stulecia. Jak nowe auto wypada na tle konstrukcji nawiązującej do innej legendy tamtego okresu, czyli Porsche 911? Dziennikarze serwisu Autocar.co.uk postanowili to sprawdzić.

Krótki tył, długi przód i potężny silnik pod maską napędzający tylną oś – to założenia konstrukcyjne rodem z szalonych lat 60. Wówczas, producenci nie musieli zwracać szczególnej uwagi na np. emisję dwutlenku węgla. Liczyła się tylko czysta moc i wrażenia, jakich kierowca doznawał podczas jazdy. Właśnie do tej tradycji nawiązuje nowy Jaguar F-Type R. Na rynku musi jednak sprostać groźnemu rywalowi – Porsche 911 Turbo S.

coupe r vs porsche 911

 

Najmocniejsza wersja coupé Jaguara F-Type napędzana jest przez doładowaną kompresorem, 5-litrową jednostkę V8, która generuje 542 KM. To o 10 KM mniej, niż 3.8-litrowy, sześciocylindrowy boxer Porsche. Ponadto, niemieckie auto posiada napęd na obie osie, podczas gdy cała moc v-ósemki Jaguara F-Type R wędruje na tylną oś. W efekcie, Porsche osiąga 100 km/h o 1,1 sekundy szybciej, niż brytyjskie coupe.

 

Coupé R vs Porsche 911

 

Także prędkość maksymalna przemawia na korzyść Porsche. Model 911 Turbo S może się rozpędzić do 318 km/h, podczas gdy F-Type R osiąga “tylko” równe 300 km/h. Jednak dziennikarze serwisu Autocar.co.uk wskazują, że choć dane z tabeli faworyzują Porsche, to podczas jazdy różnice te się zacierają. Dlaczego?

Chodzi o frajdę z jazdy. Czteronapędowe Porsche 911 Turbo S jest tak doskonałe, że aż zwyczajnie... nudne. Pomimo ogromnej mocy, prowadzi się tak samo łatwo, jak Golf GTI, nie pozwalając kierowcy na nawet odrobinę szaleństwa. Tymczasem Jaguar F-Type R zapewnia doznania, które długo śnią się po nocach i sprawiają, że z zegarkiem w ręku wyczekujemy kolejnej przejażdżki tym autem. Porsche da się polubić, ale pokochać można tylko Jaguara.

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Wrażenia

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.