STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
sukces marki
Napisany przez , 2014-06-26

Przepis na sukces marki według Iana Calluma

UDOSTĘPNIJ

Bez względu na rodzaj prowadzonej działalności, celem każdej z istniejących na świecie firm jest zdobycie rynku. Jednak tylko nielicznym udaje się wyróżnić na tle konkurentów i zaskarbić sobie zaufanie klientów. Jak tego dokonać? Ian Callum, odpowiedzialny za design Jaguara, podzielił się swoimi przemyśleniami na ten temat.

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego kupiliście taki, a nie inny telefon komórkowy? Albo laptop, rower, czy w końcu samochód? Co przesądziło o decyzji? Jestem niemal pewien, że w większości przypadków odpowiedź brzmi: "bo ładnie wyglądał". To jest właśnie pierwszy ze składników w przepisie na sukces według Iana Calluma. Jego zdaniem, chcąc wygrać z konkurencją, produkt musi być zaprojektowany w taki sposób, aby klienci go pożądali.

Należy bowiem zdać sobie sprawę, że choć szukamy produktów dopasowanych do naszych potrzeb, to emocje i tak odgrywają wielką, jeśli nie największą rolę w całym procesie zakupu. Dlatego to właśnie na projektantach spoczywa ważne zadanie – nadania produktowi pożądanych kształtów. Możecie zapytać, a co ze względami praktycznymi?

sukces marki

Ian Callum twierdzi, że zadaniem niektórych produktów jest po prostu dobrze wyglądać. Lecz w przypadku samochodów, należy zachować umiar i właściwy balans pomiędzy designem, a funkcjonalnością. Tylko wtedy będzie można odnieść sukces na tak trudnym rynku, jakim jest biznes samochodowy.

Wystarczy zaburzyć tę harmonię, a wówczas łatwo jest popaść w zapomnienie i niełaskę klientów. Tymczasem Jaguar wciąż pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów aut, m.in. dzięki takim ludziom, jak Ian Callum, którzy na desce kreślarskiej tworzą kolejne rozdziały historii tej marki.

 

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Świat Jaguara
TAGI: sukces marki

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.