STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
model XJ
Napisany przez , 2014-07-14

Obiekt pożądania – luksusowy model XJ

UDOSTĘPNIJ

Trójbryłowe nadwozie, silnik z przodu, napęd na tylne koła, długi rozstaw osi... To opis pasujący do właściwie każdej limuzyny segmentu premium. Jaguarowi udało się jednak zerwać ze sterotypem nudnego i statecznego sedana. Model XJ to znacznie więcej, niż zwykła limuzyna, to obiekt pożądania.

Mogłoby się wydawać, że model XJ nie jest przełomem w segmencie premium. Jego nadwozie zostało zakreślone z zachowaniem tradycyjnego podziału na przestrzeń dla silnika, pasażerów oraz bagażu. Umieszczona wzdłużnie jednostka napędowa znajduje się z przodu i przekazuje moc na koła za pośrednictwem automatycznej, 8-biegowej przekładni. Wystarczy jednak na niego spojrzeć, by momentalnie sobie uświadomić, jak bardzo model XJ wyróżnia się na tle niemieckich czy japońskich rywali.

Wygląd i emocje odgrywają w tym aucie olbrzymią rolę. Jaguar XJ łączy w sobie piękno i luksus, nie pozostawiając nikogo obojętnym. Spójrzcie na te wąskie reflektory, nisko poprowadzoną linię dachu czy jedyne w swoim rodzaju, pionowe światła z tyłu. Ten innowacyjny design skrywa dodatkowo nowoczesną technologię.

model xj

Pod maską Jaguara XJ pracują benzynowe lub wysokoprężne silniki, generujące od 240 do nawet 510 KM! Producent z Coventry pozostał przy tym wierny swojej tradycji – topową odmianę modelu, XJR, napędza doładowana kompresorem "v-ósemka". W Waszej wyobraźni z pewnością brzmi już ten charakterystyczny bulgot wydobywający się z układu wydechowego tego auta.

Z kolei wnętrze Jaguara XJ to pokaz komfortu i luksusu na najwyższym poziomie. To miejsce, w którym można się naprawdę zrelaksować, bez względu na to, czy zasiadamy w pierwszym lub drugim rzędzie foteli. Nie są to jednak zwykłe siedziska. Fotele montowane w Jaguarze XJ pokryte są wyłącznie skórzaną tapicerką od brytyjskich lub włoskich dostawców. Nie rozczarują tych, którzy w domach posiadają nowoczesne meble od światowych projektantów cechujące się nie tylko wyjątkowym designem, ale także komfortem.

model xj

Zbudowanie auta premium nie jest trudne. Sztuką jest natomiast stworzenie takiej limuzyny, która wyznacza w tej klasie nowe standardy. Po kilku chwilach spędzonych w Jaguarze XJ nabiera się pewności, że jest to właśnie jeden z takich modeli.

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Świat Jaguara
TAGI: model XJ

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.