STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Clark Gable w Jaguarze
Napisany przez , 2014-07-24

Słabość Króla Hollywodu – Clark Gable w Jaguarze XK 120

UDOSTĘPNIJ

Clark Gable trwale zapisał się w historii hollywódzkiego kina. Ten wspaniały aktor znany był nie tylko z ról filmowych, lecz także ponaprzeciętnej urody, słabości do kobiet oraz do... samochodów. Szczególną miłością darzył natomiast Jaguara XK 120.

„White Man”, „The Pacemakers”, „The Painted Desert”, „Bunt na Bounty” czy wreszcie „Przeminęło z wiatrem”. To tylko niektóre tytuły z bogatej filmografii Clarka Gable. Ten doskonały aktor rozpoczynał karierę jeszcze w czasach kina niemego. Młodszym czytelnikom tego bloga spieszę wyjaśnić, że jeszcze 100 lat temu podkład muzyczny do wyświetlanych na wielkim ekranie obrazów grany był na żywo przez muzyków, a dialogi wyświetlano w formie napisów.

Powróćmy jednak do głównego bohatera tego wpisu, czyli Clarka Gable. Tak jak kino i kobiety, aktor ten w równym stopniu kochał również samochody, a zwłaszcza Jaguary. To właśnie Gable był pierwszym klientem w USA, który nabył model XK 120. W jego posiadaniu znalazł się wyjątkowy egzemplarz z aluminiowym nadwoziem. Co ciekawe, Gable znacząco przyczynił się do rozwoju Jaguara XK 120.

clark gable w jaguarze

Historia Gable'a i Jaguara zaczęła się jednak kilkanaście miesięcy wcześniej. Wówczas, aktor nabył inny egzemplarz Jaguara XK 120 z nadwoziem stalowym. Miał do niego kilka uwag. Na spotkaniu z Williamem Lyonsem, szefem Jaguara, skarżył się na zbyt mały bagażnik oraz przegrzewający się silnik. Producent z Coventry dostosował się do zaleceń aktora i aluminiowy XK 120 został już pozbawiony tych wad. Pokrywę silnika wyposażono w dodatkowe otwory, zaś z tyłu znalazł się stelaż na walizki.

Co ciekawe, model należący niegdyś do Gable'a wciąż ma się świetnie. W 2012 roku, odrestaurowany w Szwajcarii egzemplarz zwyciężył w słynnym konkursie elegancji w Pebble Beach w Kaliforni. Z pewnością Clark Gable byłby dumny widząc teraz swojego Jaguara.

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Świat Jaguara

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.