STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Jaguar C-Type
Napisany przez , 2014-07-17

Na piedestale – Jaguar C-Type zwycięzcą rajdu Grand Prix de Monaco Historique

UDOSTĘPNIJ

Choć od daty jego produkcji minęło już ponad 60 lat, pojazd ten wciąż demonstruje wysokie możliwości pozostając jeżdżącym dowodem wyścigowych aspiracji Jaguara. O jakim modelu mowa? O legendarnym C-Type, który 11 maja zwyciężył w wyścigu Grand Prix de Monaco Historique.

Choć uliczny tor w księstwie Monako liczy tylko 19 zakrętów, do dzisiaj jest uznawany za jeden z najniebezpieczniejszych na świecie. Powodem są liczne wzniesienia, bliska obecność barier ochronnych, a także zmienna przyczepność asfaltu. Ten obiekt nie wybacza błędów i wymaga olbrzymiej precyzji, zarówno od kierowcy, jak i samochodu. Właśnie na tej trasie odbywa się coroczne Grand Prix de Monaco Historique.

Jaguar C-Type

Biorą w nim udział klasyczne auta sportowe i wyścigowe, które w przeszłości brały udział w wyścigu o Grand Prix Monako. W klasie C, w której startowały samochody wyprodukowane w latach 1952-1955, bezkonkurencyjny okazał się Jaguar C-Type. W latach 50. XX wieku, maszyną tą kierował nie kto inny, jak słynny Manuel Fangio. Teraz, gwiazda C-Type zaświeciła ponownie dzięki Alexowi Buncombe, który świetną jazdą zapewnił brytyjskiej marce sukces w tegorocznym Grand Prix de Monaco Historique.


Jaguar C-Type

Jaguar C-Type zasłynął w Księstwie Monaco w 1952 roku. Wówczas, samochód ten wziął udział w ulicznym Grand Prix zajmując doskonałe, 6. miejsce. Tym samym, brytyjski producent przełamał hegemonię Ferrari, które w tamtym czasie całkowicie zdominowało wyścigi, nie tylko na torze w Monako. Zwycięstwo Alexa Buncombe przypomniało złote czasy C-Type'a. Niestety, zawodnik nie miał zbyt wiele czasu na świętowanie, gdyż wraz z autem musiał udać się do Bresci, na start innej legendarnej imprezy – Mille Miglia 2014. To pokazuje, że nawet na emeryturze C-Type wciąż prowadzi bardzo aktywny "tryb życia".

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Świat Jaguara

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.