STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
technologia marki Jaguar
Napisany przez , 2014-07-07

Autorska technologia marki Jaguar- obudź dzikie moce Jaguara przy pełnym bezpieczeństwie!

UDOSTĘPNIJ

Jaguar od zawsze kojarzony był z samochodami, które łączyły w sobie cechy modeli sportowych i luksusowych. Teraz, auta producenta z Coventry wyróżniają się także ponadprzeciętnym poziomem bezpieczeństwa. Zapewnia je autorska technologia marki Jaguar.

Alive, czyli z ang. żywy, to określenie które doskonale oddaje charakter tego rozwiązania. Dzięki niemu, podczas jazdy kierowca może pozwolić sobie na jeszcze więcej, czując ten wspaniały dreszcz emocji wyzwalany przy każdym zakręcie pokonywanym z prędkościami nieosiągalnymi dla większości samochodów. Co ważne, bez obawy o własne zdrowie. Inżynierowie Jaguara zadbali, by człowiek zasiadający za kierownicą pozostał ... żywy.

Co składa się na system ALIVE? Przede wszystkim napęd na obie osie. W przypadku Jaguara, komputer na bieżąco analizuje przyczepność kół i dystrybuje moc tam, gdzie jest ona potrzebna. Dzięki temu, nawet na śliskiej nawierzchni auto wciąż trzyma się drogi niemal przecząc prawom fizyki. To jeszcze nie koniec.

 

 

Technologia  marki Jaguar to również aktywne zawieszenie Adaptive Dynamics. Tutaj ponownie z pomocą przychodzi komputer, który analizuje prędkość, przechyły nadwozia, a także położenie układu kierowniczego, by dostosować jak najbardziej optymalne ustawienia zawieszenia. A to wszystko aż 500 razy na sekundę! Tak, to nie błąd. Aż pięćset razy w ciągu tylko jednej sekundy.

Nie można także pominąć aluminiowego nadwozia, które również jest jednym z elementów autorsiej technologii marki. Jaguar posiada obecnie największą na świecie prasę do wytłaczania karoserii samochodowych właśnie z alluminium. Ma ono tę zaletę, że jest jednocześnie sztywniejsze i lżejsze od tradycyjnej stali wykorzystywanej przez konkurentów. Oznacza to, że zasiadając za kierownicą Jaguara możesz sobie pozwolić na więcej, czerpiąc frajdę z jazdy. Wówczas naprawdę czujesz, że żyjesz!

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIA: Technika

WYSZUKAJ ARTYKUŁ

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
youtube
googleplus

AUTORZY POSTÓW


Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, twój komentarz został zapisany poprawnie.